Zamknij

Trwają prace remontowe w DPS-ie w Jarogniewicach [ZDJĘCIA]

00:03, 23.03.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 02:17, 28.03.2023
Skomentuj

W ubiegłym roku w Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach rozpoczął się remont podzielony na trzy etapy. Trwają prace remontowe w Nefeszu, czyli budynku przylegającym do zewnętrznego ogrodzenia placówki od drogi Kościan – Poznań.

Prace budowlane w Betanii (pałac i Oficyna Północna) i w Siloamie (budynek po prawej stronie od pałacu) już się zakończyły. W tej chwili trwa remont w Nefeszu, czyli budynku przylegającym do zewnętrznego ogrodzenia placówki od drogi Kościan - Poznań.

Szeroko zakrojone prace remontowe pozwolą po ich skończeniu na powstanie w Domu miejsca szczególnej opieki dla osób cierpiących na choroby dementywne. Kompleksowa przebudowa Nefeszu pozwoli na stworzenie tam 15 pokoi mieszkalnych. Do tej pory mieszkańcy mieli do dyspozycji 9 pokoi. Wszystkie pomieszczenia są remontowane. Każdy pokój będzie miał swoją łazienkę. Pomieszczenia prywatne i wspólne będą dostosowane do potrzeb osób cierpiących z powodu demencji i zaników pamięci. Komfort życia takim osobom poprawi m.in. odpowiednia kolorystyka ścian czy dostosowana infrastruktura. Bezpieczeństwo mieszkańców Nefeszu poprawią także nowe okna dachowe, które są wyposażone w system automatycznego otwierania w przypadku np. zadymienia. W budynku powstaje także – w ramach dodatkowych prac – nowa kuchnia i jadalnia. Na piętrze znajdzie się duże pomieszczenie do terapii dla osób z zanikami pamięci i zaplecze pracowni.

Najgorsze prace już za nami, z czego bardzo się cieszymy. Najtrudniej było przy rozbiórce. My cały czas musimy bowiem normalnie funkcjonować, mimo przebiegającego remontupodkreśla Katarzyna Michalewicz, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach.

Trwający od ubiegłego roku remont jest realizowany w ramach zadania, którego celem jest powstanie „Centrum wsparcia osób starszych z niepełnosprawnością metodą Montessori – poszerzenie oferty rehabilitacyjnej dla niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach poprzez adaptację pomieszczeń”.

Koszt realizowanego zadania wynosi 2,17 mln zł. Powiat pozyskał na ten cel kwotę 837 tys. zł z Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poznaniu. Pozostałe środki, czyli kwota ponad 1,3 mln zł została zabezpieczona w budżecie powiatu w tym i w poprzednim roku. Prace potrwają do czerwca.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%