Zamknij

Powstańcze Biegi Przełajowe w Śmiglu [ZDJĘCIA]

17:11, 15.03.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 01:21, 23.03.2023
Skomentuj

Tegoroczna edycja Powstańczych Biegów Przełajowych o Grand Prix Powiatu Kościańskiego rozstrzygnęła się w niedzielę 12 marca w Nietążkowie. W leśnej scenerii rywalizowało 113 zawodników.

W tym roku w ramach grand prix odbyły się tylko dwie rundy – w gminie Czempiń (zobacz: i w gminie Śmigiel. W zamian za to wydłużono dystanse: do 7 km w nordic walking oraz do 12 km w biegach.

Zawodnikom towarzyszyło słońce. Mokra jednak pogoda, która charakteryzuje tegoroczny marzec sprawiła, że w wielu miejscach na trasie było grząsko i ślisko.

W tych trudnych warunkach najlepiej poradził sobie Michał Ratajczak z Rawicza, który pokonał Tomasza Musiała z Dąbcza oraz Karola Szymanowskiego ze Śmigla i tym sposobem zapewnił sobie zwycięstwo w cyklu Grand Prix. Wśród biegaczek bieg zdominowały mieszkanki Leszna. Triumfowała Monika Rabiega przed Dominiką Walkowiak i Lidią Baksalary. Tutaj podobnie jak wśród mężczyzn, Monika Rabiega zwyciężając w niedzielnym biegu przypieczętowała swoje zwycięstwo w całym cyklu.

W nordic walking zwycięstwo zarówno w biegu jak i cyklu odniósł Jacek Witucki z Poznania. Wśród kobiet na metę pierwsza dotarła Iwona Maślanka, jednak nie wystarczyło to do zwycięstwa w całym grand prix. W nim puchar odebrała Lidka Walkowiak z Miastka.

Na mecie na każdego zawodnika czekała ciepła zupa węgierska, która ufundowana została przez restaurację „Poemat” ze Śmigla. Organizatorem wykonawczym cyklu Powstańczych Biegów Przełajowych o Grand Prix Powiatu Kościańskiego jest Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu. Organizatorami honorowymi są samorządy z Czempinia, Śmigla oraz Gminy Kościan. Patronat honorowy nad cyklem objął Powiat Kościański.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%