Zamknij

Ustalono sprawcę gwałtu. To mieszkaniec naszego powiatu

13:50, 21.01.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 13:50, 21.01.2023
Skomentuj
Dzięki policjantom z poznańskiego Archiwum X i ekspertom laboratorium kryminalistycznego KWP w Poznaniu sprawca niewykrytego gwałtu, do którego doszło w 2013 roku, został zidentyfikowany. Okazało się, że to 51-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego który ma na swoim koncie kilka podobnych czynów na terenie Leszna i Poznania, a także Kościana.

Policjanci z Archiwum X rozwiązali sprawę niewykrytego gwałtu, do którego doszło w lutym 2013 roku na terenie Poznania. Mieszkanka Poznania wracała wówczas w nocy z towarzyskiego spotkania. W pewnym momencie, w pobliżu ul. Kotowo zaczepił ją nieznany mężczyzna i zaatakował od tyłu. Skrępował jej ręce i zgwałcił. Po wszystkim uciekł. Kobieta wróciła do domu i powiadomiła policję. W trakcie przesłuchań i oględzin policjanci zabezpieczyli odzież poszkodowanej, ślady biologiczne oraz wszystko, co mogło pomoc w identyfikacji sprawcy. Niestety nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu.

- W połowie 2022 roku sprawa zainteresowała policjantów z poznańskiego Archiwum X. Policjanci jeszcze raz szczegółowo przeanalizowali zebrany w tej sprawie materiał dowodowy. Poddali analizie szereg innych podobnych spraw. Udało się im w ten sposób wytypować podejrzanego. Sprawdzono profil DNA potencjalnego sprawcy. Zajęli się tym eksperci Sekcji Biologii i Genetyki Laboratorium Kryminalistycznym KWP w Poznaniu. Jego profil biologiczny pasował do gwałciciela. O nowych ustaleniach policjanci poinformowali prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu - informuje Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy KWP w Poznaniu.

Kościaniak sprawcą gwałtów

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą gwałtu na poznaniance jest 51-letni mężczyzna z powiatu kościańskiego. Był wielokrotnie już wcześniej karany za tego typu przestępstwa. Dopuszczał się ich na terenie Leszna i Poznania, a pierwszy raz dokonał  takiego czynu w 1993 roku w Kościanie. Kolejne przypadki miały miejsce w Poznaniu i Lesznie. Sprawca był już kilkakrotnie skazany za te przestępstwa.

Obecnie przebywał w więzieniu właśnie za te wyroki. Został formalnie zatrzymany w zakładzie karnym. Na podstawie materiałów dowodowych prokurator przestawił mu zarzut zgwałcenia, za co grozi mu kolejna kara do 12 lat więzienia. Na wniosek Policji i Prokuratury Okręgowej w Poznaniu sąd aresztował podejrzanego.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%