Zamknij

Spotkanie Noworoczne Gminy Kościan 2023 [ZDJĘCIA]

10:58, 07.01.2023 Dariusz Borowski Aktualizacja: 11:16, 15.03.2023
Skomentuj

W czwartek, 5 stycznia w hali sportowej w Racocie odbyło się 23. Spotkanie Noworoczne Gminy Kościan. Zorganizowano je po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią.

Tradycyjnie w spotkaniu uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy, przedsiębiorcy, sołtysi, przedstawiciele stowarzyszeń i instytucji, służb mundurowych, klubów seniora i kół gospodyń wiejskich, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, rolnicy oraz urzędnicy.

Po oficjalnym powitaniu gości przez Jana Szczepaniaka, przewodniczącego Rady Gminy, zebrani obejrzeli krótki film, w którym  zaprezentowano wydarzenia w gminie w roku 2022. Wójt Andrzej Przybyła podkreślił, że w gminie Kościan jest podejmowanych wiele działań, mających na celu ochronę środowiska. Ponad 70% mieszkańców jest podłączonych do kanalizacji sanitarnej lub ma taką możliwość. Od dwóch lat w gminie jest realizowany program likwidacji ,,kopciuchów``, w ramach którego zostało już zlikwidowanych 86 kominów. Na zakończenie swego wystąpienia życzył, żeby nastąpił powrót do sytuacji, kiedy to decyzje dotyczące gminy były podejmowane na miejscu, a nie w Warszawie. – My tutaj lepiej wiemy, co nam jest potrzebnestwierdził wójt Przybyła.

Jak zwykle podczas uroczystego spotkania wręczono nagrody, wyróżnienia i podziękowania. Medal ,,Zasłużony dla Województwa Wielkopolskiego" z rąk przewodniczącej sejmiku województwa Małgorzaty Waszak-Klepki otrzymał  Mirosław Duda, zastępca wójta gminy Kościan, wcześniej nauczyciel Gimnazjum w Racocie. Statuetkę ,,Zasłużony dla Gminy Kościan`` odebrał prof. Jerzy Karg, emerytowany pracownik stacji badawczej Instytutu Środowiska Rolniczego i Leśnego Polskiej Akademii Nauk w Turwi. Młodym, utalentowanym sportowcom wręczono stypendia sportowe i nagrody. Stypendia otrzymali: karateka Aleksander Opas, lekkoatleta Daniel Bosy i trójboistka siłowa Karina Pieśniak, Z kolei nagrody sportowe odebrali żużlowiec Olivier Buszkiewicz, jeżdżący na pit-bikach Franciszek Pryfer oraz piłkarz Alan Szkudlarek. Ponadto podziękowania otrzymała Olena Chekhowych, czyli przybyła z Odessy na Ukrainie trenerka akrobatyki w sekcji akrobatycznej w Racocie.

W części artystycznej wystąpili grający na skrzypcach Ukrainiec Bohdan Yakovienko oraz pianista Filip Kauch, wychowanek Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kościanie. 16-latek z Ukrainy do Kościana przybył wraz z mamą z miasta Bucza. Teraz kontynuuje naukę w I LO w Kościanie oraz w Państwowej Szkole Muzycznej im. ks. dra J. Surzyńskiego.

Spotkanie Noworoczne zakończyła biesiada przygotowana przez restaurację Kogucik z Czempinia.

(Dariusz Borowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%