Zamknij

Święty Mikołaj odwiedził dzieci w szpitalu w Kościanie [ZDJĘCIA]

12:31, 11.12.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 12:46, 11.12.2022
Skomentuj
To była wspaniała i wzruszająca inicjatywa. Pomysłodawca akcji obdarowania dzieci przebywających w szpitalu w Kościanie prezentami - Michał Matysiak odwiedził ich w niedzielę w stroju Św. Mikołaja. Towarzyszyła mu wesoła ekipa.

Przygotowania do tej akcji trwały już od miesiąca. Pan Michał z Wolsztyna jeździł swym rozświetlonym lampkami choinkowymi samochodem po regionie reklamując akcję (pisaliśmy o tym m.in. w artykule: Chce obdarować dzieci ze szpitala w Kościanie prezentami). Udało mu się zebrać maskotki i zabawki dla dzieci. Ponadto m.in. w Kościanie zebrano sporo słodyczy.

W sobotę Michał Matysiak i jego kompani odwiedzili dzieci w szpitalu w Lesznie, a w niedzielę, 11 grudnia przyszedł czas na Kościan. Zbiórka świątecznej ekipy miała miejsce na Skwerze Krimpen. Stamtąd świecący samochód przy wsparciu m.in. strażackiego żuka, amerykańskich wozów policyjnych i ozdobionych świątecznie samochodów osobowych ulicami Kościana dojechał do szpitala.

Tutaj po wspólnym zdjęciu część ekipy weszła razem z nim na oddział dziecięcy szpitala. Dzieci siedziały lub leżały w poszczególnych salach w towarzystwie rodziców. Wizyta niecodziennych gości wzbudziła ogólne poruszenie. Na oddziale przebywało akurat kilkanaścioro dzieci. Maluchy patrzyły z zaciekawieniem i małym onieśmieleniem na gości. Gdy tylko jednak dostały pluszaka, od razu ich twarz rozjaśniał  szeroki uśmiech. Dopełnieniem były słodycze, które starsze dzieci wybierały same, a młodszym pomagali rodzice. Ekipa wywołała także dużo radości u pań pielęgniarek dyżurujących na oddziale.

Jednym słowem akcja wypaliła na szóstkę. Zabawki i słodycze które zostały w workach i kartonie, Mikołaj wraz z pomocnikami zostawił pod choinką dla przyszłych pacjentów.

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%