Zamknij

Rękodzieło Bożonarodzeniowe w Ośrodku Wsparcia [ZDJĘCIA]

13:39, 07.12.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 13:53, 07.12.2022
Skomentuj
W Mikołajki w Ośrodku Wsparcia przy ul. Gostyńskiej w Kościanie odbył się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez podopiecznych ośrodka. Dekoracje rozchodziły się w niezwykle szybkim tempie.

Doroczny kiermasz ozdób w tej placówce to już tradycja. I choć ich sprzedaż odbywa się zaledwie przez kilka godzin w porze, kiedy większość osób pracuje, wszystko wyprzedaje się błyskawicznie.

W tym roku kiermasz zaczął się o godz. 10.00, a już po trzech godzinach kiedy sami odwiedziliśmy z aparatem to miejsce, grubo ponad połowa ozdób została wyprzedana. Ale nic dziwnego, bo dekoracje są bardzo gustowne, oryginalne, zrobione z dużą starannością i sercem, a do tego w korzystnych cenach.

Podczas wtorkowej wystawy w Ośrodku Wsparcia przybyłych witali autorzy prac częstując ich samodzielnie upieczonymi pierniczkami. Od progu więc udzielał się wszystkim świąteczny nastrój w pochmurny i deszczowy dzień. A wśród ozdób były stroiki, choinki, skrzaty, bałwanki, aniołki, wianki i zawieszki, a nawet mydełka i kartki świąteczne. - Wykonywanie prac rozpoczynamy już we wrześniu od kartek bożonarodzeniowych, a potem stopniowo  wchodzimy w świąteczny klimat. Ozdoby to efekt wspólnych pomysłów terapeutów i uczestników warsztatów, to oni sami dobierają kolorystykę i materiały. Niektórzy są bardzo precyzyjni w wykonywaniu prac, a innych trzeba trochę wesprzeć - mówi Anna Kaczmarek, terapeutka. - W tym roku postawiliśmy na prace manualne, dlatego ozdób jest nieco mniej, ale są starannie wykonane. Do prac używamy styropianu, gliny i materiałów, które uczestnicy sami wykrawają.

W warsztatach uczestniczy łącznie 20 osób w podziale na dwie pracownie - plastyczną i kulinarną. Dochód ze sprzedaży ozdób przeznaczony jest na zakup materiałów do kolejnych prac, a także na wyjazdy integracyjne. Ozdoby wyprzedają się zawsze wszystkie, a niektóre otrzymują także w ramach podziękowań sponsorzy.

W dniach 6-7 grudnia Kiermasz Bożonarodzeniowy przeprowadzały również  tradycyjnie Warsztaty Terapii Zajęciowej mieszczące się na os. Jagiellońskim w Kościanie. Tutaj ozdób jest zawsze mnóstwo, więc z reguły już po kiermaszu istnieje jeszcze możliwość zarezerwowania tego co zostało  przez internet (facebook.com/WarsztatTerapiiZajeciowejKoscian). Ponadto rękodzieło tradycyjnie sprzedawane jest w "sanatorium". W tym miejscu ozdoby sprzedawane są dłużej. Kiermasz czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00 do 21 grudnia. Znajduje się on w małym budynku za wejściem na teren szpitala od Al. Kościuszki.

Fot. Milena Waldowska, OW w Kościanie

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%