Zamknij

Absolwenci "Kolberga" proszeni o wspomnienia

12:36, 02.11.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 12:36, 02.11.2022
Skomentuj
W przyszłym roku I Liceum Ogólnokształcące im. Oskar Kolberga w Kościanie obchodzić będzie jubileusz 100-lecia Pierwszej Matury w szkole. Z tej okazji redakcja gazety szkolnej In Abstracto planuje przygotować wydanie specjalne pisma pod hasłem: "Kolberg dziś i w naszych wspomnieniach".

Absolwenci szkoły ze wszystkich roczników, a także obecni uczniowie proszeni są o nadsyłanie prac plastycznych i literackich. Mogą to być różne formy wyrazu, w tym liryczne lub epickie wspomnienia, migawki z życia szkoły, ale także artystyczne inspiracje życiem szkoły i czasem licealnych przeżyć i doświadczeń.

- Liczymy na pomoc w zredagowaniu gazety przez absolwentów, którzy w trakcie nauki współtworzyli nasze pismo oraz wszystkie osoby chętne, by podzielić się swoimi wspomnieniami i refleksjami. Chcielibyśmy nasze wspólne, wielopokoleniowe spojrzenie na szkołę oraz ten najpiękniejszy czas życia zapisać w artystycznej formie, tworząc nowe, pamiątkowe wydanie In Abstracto - z takim apelem zwraca się redakcja gazety In Abstracto wraz z profesor Karoliną Różczką będącą opiekunem pisma.


Zainteresowani proszeni są o kontakt mailowy na adres: [email protected].

Dodajmy, że uroczystość związana z jubileuszem 100-lecia Pierwszej Matury w kościańskim Kolbergu odbędzie się 17 czerwca 2023 roku. Do udziału w spotkaniu zaproszeni są wszyscy absolwenci.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%