Zamknij

Hulajnogi elektryczne w Kościanie

15:13, 26.10.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 15:13, 26.10.2022
Skomentuj
Od dziś na terenie Kościana można korzystać z elektrycznych hulajnóg na wynajem. To na razie pilotażowy program firmy Hoolam.

Korzystanie z wynajmu elektrycznych jednośladów stało się w naszym kraju popularne. Ułatwiają one szybsze przemieszczanie się szczególnie w dużych miastach, gdzie odległości są duże.

W środę, 26 października, takie hulajnogi pojawiły się także na ulicach Kościana.

- Ekologiczne przemieszczanie się jest symbolem dzisiejszych czasów. Czy elektryczne hulajnogi przyjmą się także u nas? O tym zdecydują mieszkańcy. Jeśli będą z nich korzystać, to usługa ta pojawi się w Kościanie na dłużej od wiosny. Dziś inwestor rozpoczął okres testowy - wyjaśnia burmistrz Piotr Ruszkiewicz. - Przyglądamy się tej inicjatywie z zainteresowaniem. Jeśli się przyjmie, to zadbamy o zniżki dla posiadaczy Kościańskiej Karty Mieszkańca.

Usługi świadczy firma komercyjna, a miasto nie ponosi żadnych kosztów i nie obsługuje hulajnóg na terenie Kościana. Opłata startowa wynosi 2 zł, a za minutę jazdy trzeba zapłacić 69 groszy. Za parkowanie płaci się 9 groszy za minutę.

Korzystanie z usługi jest łatwe. Wystarczy pobrać ze strony www.hoolam.bike lub bezpośrednio ze sklepów Google Play lub App Store na swój telefon aplikację Hoolam, zeskanować kod QR wybranej hulajnogi i można cieszyć się z  jazdy.

Hulajnogi poruszają się z maksymalna prędkością 20 km na godzinę i przeznaczone są do przewozu jednej osoby o maksymalnej wadze 100 kg. Użytkownicy muszą pamiętać o bezwzględnym stosowaniu się do przepisów o ruchu drogowym.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%