Zamknij

Otwarcie skateparku w Śmiglu [ZDJĘCIA]

14:02, 13.10.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 14:04, 13.10.2022
Skomentuj
Z udziałem młodzieży ze szkół gminy Śmigiel, grupy pokazowej K-Roll z Poznania oraz władz samorządowych odbyło się otwarcie skateparku w Śmiglu.

Nowy skatepark znajduje się za budynkiem Centrum Kultury a przed kompleksem boisk "Orlik". Ma betonową płytę, na której zamontowano siedem urządzeń: Bank Ramp, Funbox z poręczą, Quarter Pipe, Grindbox 1 + Grindbox 2, poręcz prosta, ławka oraz Pole Jam.

Inwestycja powstała w szybkim tempie, bo prace rozpoczęły się w wakacje. Realizacja przewidziana była z kolei do końca października, tymczasem obiekt oddano wcześniej do użytku. - Bardzo się cieszę, że inwestycję udało się przeprowadzić wcześniej, bo teraz jeszcze utrzymuje się ładna  pogoda. Choć młodzi ludzie mówią, że dla skaterów nie ma ona aż takiego znaczenia. Powinno być jednak sucho, bo mokre urządzenia nie służą jeździe - mówi burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak.

Skatepark powstał szybko, natomiast oczekiwania na niego trwały kilka lat. - Gdzieś na spotkaniach młodzież zawsze dopytywała o takie miejsce. Wiemy, że korzystali ze skateparków w innych miejscowościach. Leszno ma  okolicy największy. My  zaczęliśmy od mniejszego, na tyle, na ile wystarczyło nam funduszy. Jeśli jednak będzie zainteresowanie, będziemy to miejsce rozbudowywać - zapowiada burmistrz Adamczak.

Na otwarciu obecni byli uczniowie ze szkół z Bronikowa, Czacza, Starej Przysieki Drugiej, Starego Bojanowa i Śmigla. Najpierw obejrzeli pokaz zademonstrowany przez grupę skateowców K-Roll wykonany na deskorolkach i hulajnogach. Jak się okazało, poszczególne sztuczki wcale nie są takie proste nawet dla doświadczonych osób. Zabawa jednak jest wyśmienita.

Po pokazie swych sił próbowali uczniowie. Większość z nich nie miała wcześniej żadnej styczności z taką jazdą, ale była też grupa chłopców ze Śmigla, którzy czuli się już pewnie w robieniu sztuczek na hulajnogach. Choć twierdzili, że wcale nie mają zbyt długiego doświadczenia. Całkiem udany zjazd z rampy zaliczyła również na hulajnodze burmistrz Małgorzata Adamczak. Poza jazdą na hulajnogach i deskach, na uczniów czekały również inne konkurencje sportowe oraz poczęstunek w postaci ciepłego napoju i drożdżówek.

Koszt wybudowania obiektu wyniósł 269 tys. zł i został w części dofinansowany przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Skatepark znajduje się pod opieką śmigielskiego Ośrodka Kultury Fizycznej i Rekreacji. W październiku czynny będzie codziennie w godzinach 8.00-18.00. Później te godziny się nieco skrócą, gdyż obiekt nie ma na razie oświetlenia.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%