Zamknij

Wyjątkowa "Sztafeta Wolności"

21:28, 17.02.2019 Redakcja Aktualizacja: 10:21, 18.02.2019
Skomentuj
51 biegaczy i rowerzystów wzięło udział w niecodziennym wydarzeniu upamiętniającym Powstanie Wielkopolskie. Sztafeta Wolności odbyła się 16 lutego - dokładnie w setną rocznicę podpisania rozejmu w Trewirze kończącego Powstanie Wielkopolskie.

Na trasie biegu wiodącego przez cmentarze gminy Kościan, na których spoczywają powstańcy wielkopolscy, wzięło udział 51 osób, czyli tyle, ule dni trwało powstanie.

Sztafeta rozpoczęła się w Kościanie, na Placu Paderewskiego. Zanim uczestnicy wyruszyli w drogę, przedstawiciele władz miasta, gminy i powiatu złożyli wiązankę kwiatów oraz zapalili znicze pod pomnikiem poległych powstańców.

Następnie, po wykonaniu wspólnej fotografii, uczestnicy biegu ruszyli w drogę z przystankami na oddanie hołdu powstańcom w Starych Oborzyskach, Nowym Luboszu, Wyskoci, Choryni, Gryżynie i Racocie.

Choć była to sztafeta i zawodnicy mogli się wymieniać, większość uczestników pokonała całą, liczącą około 35 km trasę. Zawodnicy mieli na sobie okolicznościowe koszulki ufundowane przez gminę Kościan, a organizatorem biegu był Ośrodek Sportu i Rekreacji gminy Kościan.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%