Zamknij

Nietrzeźwy, z narkotykami i z zakazem kierowania

15:46, 20.09.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 15:58, 20.09.2022
Skomentuj
Zatrzymany w miniony piątek kierowca motoroweru prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu i z obowiązującym dwuletnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. W dodatku miał przy sobie narkotyki.

W piątek, 16 września około godziny 20.40 policjanci z Posterunku Policji w Krzywiniu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki Romet. W trakcie prowadzonej kontroli, od kierującego 27-latka z powiatu leszczyńskiego funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykazało, że w wydychanym powietrzu miał 0,82 promila alkoholu. W trakcie kontroli okazało się również, że mężczyzna ma nałożony aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Na tym nie koniec przewinień 27-latka. Otóż w trakcie rozmowy sam oznajmił on funkcjonariuszom, że ma przy sobie środki odurzające w postaci metamfetaminy. Co ciekawe, dobrowolnie je wydał policjantom. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna może znajdować się również pod wpływem środków odurzających, została pobrana mu krew do badania na ich zawartość.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Do stawianych zarzutów przyznał się, chcąc dobrowolnie poddać się karze. Prowadzenie pojazdu mechanicznego wbrew sądowemu zakazowi i znajdując się w stanie nietrzeźwości, zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Z kolei pobrana od kierującego krew oraz zatrzymana substancja zostały przesłane do badań. W przypadku potwierdzenia, że jest ona środkiem psychotropowym, a w badaniach krwi zostanie stwierdzona jej obecność, 27-latek usłyszy kolejne zarzuty. Zgodnie z art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%