Zamknij

W niedzielę Droga Krzyżowa w Kopaszewie

09:01, 01.09.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 09:06, 01.09.2022
Skomentuj
4 września odbędzie się ósma edycja pieszej Kopaszewskiej Drogi Krzyżowej. W tym roku pod hasłem "Per pedes apostolorum - pieszo na wzór apostołów".

Organizatorem drogi jest Fundacja "Bonum adipisci - Dążyć do dobra", która za motyw przewodni tej edycji przyjęła temat wędrówki. Pomiędzy stacjami, poza modlitwą i śpiewem, przewidziano już zwyczajowo wątki historyczne, które przedstawi dr Emilian Prałat. Wśród nich znajdą się ciekawostki dotyczące idei wędrówki, dzieje szlaku do Santiago de Compostella, który przebiega również przez Wielkopolskę. Szczególne miejsce zajmą także pielgrzymi czasów współczesnych - imigranci, uchodźcy, ofiary prześladowań, opuszczającymi dom w poszukiwaniu pracy itp.

Wydarzenie rozpocznie msza św. o 12.30 w Kopaszewie, a następnie wyruszenie na szlak. W połowie drogi, w Rąbiniu przewidziany jest ciepły posiłek, a na zakończenie wędrowania ponownie w Kopaszewie kawa i ciasto oraz okolicznościowe certyfikaty i pocztówki.


Zwyczajem stało się, że Kopaszewska Droga Krzyżowa jest adresowana zarówno do osób motywowanych pobudkami religijnymi, jak i takich, dla których bardziej liczą się inne aspekty. Dlatego organizatorzy do udziału w kolejnej edycji zapraszają wszystkich niezależnie od poglądów czy charakteru wędrówki, jaką chcą wspólnie odbyć.  Podczas pielgrzymki będzie można wesprzeć dzieło renowacji nekropolii Chłapowskich w Rąbiniu.


(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%