Zamknij

Wyścig z czasem w przedszkolu [ZDJĘCIA]

10:34, 29.08.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 11:18, 29.08.2022
Skomentuj
1 września zbliża się wielkimi krokami, a tymczasem trwają jeszcze prace wykończeniowe w budowanym w obszarze osiedla Konstytucji 3 Maja przedszkolu samorządowym.

Zgodnie z deklaracją złożoną w ubiegłym roku przez burmistrza nowoczesne przedszkole budowane w technologii pasywnej powinno być gotowe na przyjęcie dzieci wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Choć ta budowa mocno przeciągała się w czasie, bo miała powstać w dwa lata, a tymczasem zajęła pięć, w ostatnich miesiącach roboty mocno przyspieszyły.


Choć w końcówce wakacji firmy budowlane uwijają się jak w ukropie, to dni uciekają w szybkim tempie, a prac zostało jeszcze sporo. Poza tym, jak to na budowie, pojawiają się opóźnienia z dostawami i inne niespodzianki. - Nie ukrywam, że jest  bardzo nerwowo, ale ja wciąż twierdzę, że zdążymy. To są już ostatnie chwile, które nam zostały. Część paneli akustycznych firma odbierała dopiero w ostatnią środę i w sobotę - relacjonuje wiceburmistrz Kinga Czarnecka, która pilnuje całej inwestycji.

Jednocześnie trwają prace wewnątrz obiektu, w ostatnich dniach skręcane były meble. - Jeśli chodzi o prace budowlane, myślę, że wszystko uda się dokończyć o czasie, pozostaje jeszcze tylko kwestia odbiorów budowlanych. Na tę chwilę nie zakładamy jednak planu awaryjnego, a jeżeli coś się zmieni w tej kwestii, będziemy o tym informować na bieżąco - zapewniała pod koniec ubiegłego tygodnia Czarnecka.

Fot. Maciej Sibilak

 

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%