Zamknij

Minister wręczyła promesy w ramach "Polskiego Ładu"

11:49, 26.07.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 11:49, 26.07.2022
Skomentuj
Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg wręczyła włodarzom samorządów powiatu kościańskiego promesy trzeciej edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład".

Łącznie samorządy Ziemi Kościańskiej tym razem otrzymają blisko 11,8 mln zł. Trzecia edycja rządowego programu skupiała się tym razem na obszarach, na których funkcjonowały zlikwidowane PGR-y. - Ponad 4 mld zł z tej edycji. Do Wielkopolski trafia ponad 440 mln zł na 210 projektów, które zostały wybrane przez samorządy. To samorządowcy wskazali, jakie inwestycje powinny być realizowane i dlatego też ta dobra współpraca rządu z samorządem jest konieczna, aby Polska mogła się dobrze rozwijać - podkreśliła podczas wizyty w Kościanie minister Marlena Maląg.

Starosta Kościański Henryk Bartoszewski z rąk minister odebrał promesę na blisko 7 mln zł z przeznaczeniem na przebudowę drogi powiatowej Turew - Kopaszewo. Przewidziany do remontu odcinek ma prawie 7 km długości. W ramach remontu jezdnia zostanie przebudowana, sfrezowana i wyrównana nową nawierzchnią z masy bitumicznej.

Promesy otrzymali także włodarze gmin. Wójt gminy Kościan Andrzej Przybyła odebrał promesę na ponad 1 mln zł, a środki te zostaną przeznaczone na budowę sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej, grawitacyjnej i tłocznej wraz z przyłączami w Turwi. Z kolei zastępca burmistrza gminy Czempiń Andrzej Socha odebrał z rąk Minister Maląg promesę na blisko 1,8 mln zł z przeznaczeniem na modernizację Stacji Uzdatniania Wody w Gorzyczkach.

Natomiast w imieniu burmistrza Krzywinia promesę na 2 mln zł odebrał sekretarz gminy Bartosz Kobus. Dzięki tym środkom gminie Krzywiń uda się przebudować i wyremontować drogi gminne i ciągi pieszo-rowerowe na ulicach Kilińskiego i Chłapowskiego w Krzywiniu.

W spotkaniu, które odbyło się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego udział wzięli także: wicestarosta Kościański Dorota Słowińska, poseł Tomasz Ławniczak i dyrektor biura poselskiego Jana Dziedziczaka, Ewa Rosik.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%