Zamknij

Powiatowe obchody święta policji [ZDJĘCIA]

10:49, 26.07.2022 Redakcja
Skomentuj
Z okazji 103 rocznicy powstania Policji Państwowej w miniony piątek odbyła się uroczysta zbiórka, która była okazją do wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Policjantów wyróżniono również odznaczeniami Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Wielkopolskiego.

Na początku uroczystej zbiórki Komendant Powiatowy Policji w Kościanie insp. Andrzej Zakrzewski odebrał meldunek od dowódcy uroczystości Naczelnika Prewencji podinsp. Konrada Stróżyńskiego.

Następnie Komendant Powiatowy Policji w Kościanie - insp. Andrzej Zakrzewski w krótkim przemówieniu podziękował policjantom i pracownikom cywilnym za ich codzienną służbę.  Korzystając z okazji, że na sali zebrani byli przedstawiciele służb, samorządów oraz instytucji z którymi jednostka na co dzień współpracuje, Komendant podziękował również za wsparcie i pracę na rzecz bezpieczeństwa.

Z okazji 103 rocznicy utworzenia Policji policjanci zostali uhonorowani odznaczeniami, awansami i wyróżnieniami. Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne odebrało 53 funkcjonariuszy - 2 funkcjonariuszy w korpusie oficerów młodszych, 25 w korpusie aspirantów, 15 w korpusie podoficerów oraz 11 w korpusie szeregowych.

Uroczystość była również okazją do wręczenia odznaczeń przez Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa wielkopolskiego. Decyzją zarządu za zasługi na rzecz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz wielkopolskiej policji 4 funkcjonariuszy otrzymało medal 100-lecia Powstania Policji Państwowej, natomiast10 funkcjonariuszom przyznano brązowy medal NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego.

Starosta Kościański Henryk Bartoszewski doceniając współpracę kościańskich policjantów oraz zaangażowanie w służbie postanowił uhonorować nagrodą jednego z wyróżniających się policjantów. Uwzględniając wniosek Komendanta Powiatowego w Kościanie nagrodę tę przyznał  asp. Łukaszowi Skromnemu, funkcjonariuszowi Wydziału Ruchu Drogowego.

Fot. KPP w Kościanie

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%