Zamknij

Pomóżmy spełnić marzenie Oskara

10:39, 22.07.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 10:39, 22.07.2022
Skomentuj
2-letni Oskar z Czempinia zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym i wodogłowiem. Wielkim marzeniem chłopca jest tablica manipulacyjna i zabawki.

Oskar Kielich jest wcześniakiem. Przez niedotlenienie doszło u niego do wylewu 3. stopnia do mózgu. Skutkiem tego jest wodogłowie pokrwotoczne. Kiedy chłopiec miał roczek, zdiagnozowano u niego również lewostronne mózgowe porażenie dziecięce.

Chłopiec obecnie bardzo dobrze rozwija się pod względem intelektualnym, ale jest bardzo ograniczony ruchowo. Sam nie stoi i nie chodzi, jedynie przy pomocy osoby dorosłej stawia pierwsze kroki. Trudności dotyczą również lewej ręki, której ruch jest bardzo ograniczony. Codziennie jest intensywnie rehabilitowany oraz jeździ na turnusy rehabilitacyjne.

Marzeniem Oskara jest tablica manipulacyjna. Dzięki niej  będzie mógł rozwinąć swoją motorykę oraz kreatywność, pobudzić wyobraźnię i rozwinąć koordynację ruchową. Chłopiec ucieszyłby się także z innych zabawek - pociągu, klocków Lego i koparki.

Te marzenia nie są zatem wygórowane i można je spełnić w prosty sposób. Wystarczy kwota 1200 zł. Wsparcia może udzielić każdy poprzez dowolną wpłatę na charytatywnej platformie www.wishsurfing.pl/zbiorka/1283.

Platformę uruchomiła Fundacja Dziecięca Fantazja, która jest organizacją pożytku publicznego, spełniającą marzenia ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci. Misją Fundacji jest wnoszenie uśmiechu do ich codzienności i pokazywanie, że siła marzeń jest wielka.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%