Zamknij

Studia pielęgniarskie w Lesznie z praktykami w Kościanie

11:00, 16.07.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 11:07, 16.07.2022
Skomentuj
W wyniku porozumienia stron kościaniacy od nowego roku akademickiego będą mieć możliwość podjęcia studiów pielęgniarskich w PWSZ w Lesznie, natomiast praktyki będą odbywać się w dwóch kościańskich szpitalach.

Jeszcze w maju włodarze powiatu kościańskiego podjęli rozmowy na temat stworzenia możliwości studiowania pielęgniarstwa w Kościanie. Taką propozycję dla kościaniaków złożyła Akademia Kaliska. Temat został wówczas na tyle nagłośniony, że zainteresowała się nim Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie, która w swojej ofercie ma studia pielęgniarskie wraz z dobrze wyposażonym Centrum Symulacji Medycznej. Dodajmy, że PWSZ od nowego roku akademickiego będzie funkcjonować pod nową nazwą Akademii Nauk Stosowanych w Lesznie.

W siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie, podczas którego rozmawiano na temat możliwości organizowania praktyk pielęgniarskich w kościańskich szpitalach. Gośćmi Doroty Słowińskiej, wicestarosty Kościańskiego był Teodor Murawa - zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa szpitala neuropsychiatrycznego w Kościanie, Eliza Ptaszyńska - przedstawiciel szpitala powiatowego, dr Maciej Górecki - koordynator ds. pielęgniarstwa z PWSZ i Anastazja Sikora - inspektor Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych starostwa. W wyniku rozmów ustalono, że w kościańskich szpitalach będą prowadzone praktyki i zajęcia praktyczne dla studentów pielęgniarstwa leszczyńskiej uczelni wyższej.

Grupa zostanie utworzona, jeżeli uzbiera się około 7-8 chętnych. Zajęcia teoretyczne będą prowadzone w Lesznie, a praktyki i zajęcia praktyczne, które stanowią połowę godzin dydaktycznych na tym kierunku odbywać się będą w SP ZOZ w Kościanie oraz w Wojewódzkim Centrum Neuropsychiatrycznym w Kościanie. Pozostałe zajęcia będą realizowane w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej w Lesznie.

W tej chwili trwa druga tura rekrutacji, która zakończy się 9 września. Ważne jednak, aby rekrutacji dokonać jak najszybciej, ponieważ pozwoli to podjąć dalsze działania w celu utworzenia kościańskiej grupy. Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia na kierunku pielęgniarstwo odbywa się elektronicznie poprzez stronę  https://rekrutacja.pwsz.edu.pl/pl/.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%