Zamknij

Puszki z Kościana odebrała mama Zuzi

13:08, 15.07.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 13:08, 15.07.2022
Skomentuj
Przez kilka miesięcy w różnych punktach handlowych Kościana stało łącznie kilkadziesiąt puszek do których klienci mogli wrzucać datki na Zuzię Sulecką chorującą na SMA. W czwartek mama Zuzi odebrała zapełnione puszki.

Łącznie w Kościanie i okolicach były 63 puszki, które w lutym przekazała na ręce wolontariusza Grzegorza Kozaka mama Zuzi - Lidia Wolna. Wspólnie objechali różne punkty w Kościanie zostawiając puszki.

Po pięciu miesiącach przyszedł czas na podsumowanie akcji, a wypełnione puszki odebrała pani Lidia. Niektóre z nich udało się zapełnić już wcześniej, a jeżeli taka sytuacja miała miejsce, pieniądze były od razu komisyjnie przeliczane i wpłacane na konto Zuzi: www.siepomaga.pl/zuzia.

Puszki, które zostały teraz zabrane i trafiły do Smogorzewa w powiecie gostyńskim, gdzie mieszka Zuzia wraz z rodziną, zostaną teraz oczywiście przeliczone, a pełna kwota zostanie wpłacona na konto. - Jeżeli będzie taka potrzeba, puste puszki ponownie wrócą do Kościana na kilka tygodni w sierpniu. Na szczęście jednak cała zbiórka zmierza w końcu do finału i wszyscy głęboko wierzymy, że uda się zebrać wymaganą kwotę do końca wakacji. Nie można jednak zwalniać tempa, by mogło to nastąpić - tłumaczy wolontariusz Grzegorz Kozak.

Do zebrania wymaganej kwoty brakuje jeszcze ponad 1,7 mln zł. Ta kwota prawdopodobnie lada moment się zmniejszy z powodu obniżenia do zera stawki podatku VAT, która jest w tej chwili doliczana do zbiórki. Nadal pozostanie jednak jeszcze do zebrania około 1 mln zł, a to przecież wciąż ogromna suma. Dlatego cały czas potrzebna jest mobilizacja: www.siepomaga.pl/zuzia, www.facebook.com/Zuzia-kontra-SMA.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%