Zamknij

Rajd po życie dla Zuzi [ZDJĘCIA]

16:58, 12.07.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 16:58, 12.07.2022
Skomentuj
Kilkanaście osób, w tym Mikołaj Drożdżyński - tata Marysi z Brenna, wzięło udział w 24-godzinnym rajdzie rowerowym z Mrągowa do Muzeum Motoryzacji w Otrębusach pod Warszawą. Dzięki tej akcji zebrano ponad 23 tys. zł dla Zuzi Suleckiej chorującej na SMA.

Inicjatorem spontanicznego zrywu pomocy dla Zuzi było Abcar Oldtimers zajmujące się renowacją starych samochodów. Grupę wsparło Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie, Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, Fundacja Sławek, Adam Klimek, który jest znany ze stacji telewizyjnej TVN Turbo oraz Tata Marysi - Mikołaj Drożdzyński wraz z Team Fundacją z naszego powiatu.

W liczącym 285 kilometrów rajdzie z Mazur na Mazowsze na rowerach jechało kilkanaście osób. Ekipa miała także wsparcie motoryzacyjne. Ruszyli w sobotę, 9 lipca w południe z molo w Mrągowie i po 24 godzinach dotarli do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Niektórzy uczestnicy rajdu pedałowali na dwóch kółkach przez całą trasę. Najstarszy uczestnik miał 75 lat, a przejechał całą trasę, co zajęło mu około 30 godzin. Nie zszedł jednak z roweru.

Warte podkreślenia jest to, że uczestnicy rajdu nie są wyczynowymi sportowcami, w ogóle mało jeżdżą rowerami. Ale zdecydowali się przeżyć świetną przygodę dla małej Zuzi. Wśród uczestników nie zabrakło także Mikołaja Drożdżyńskiego, który sam jeszcze przed kilkoma miesiącami walczył o zdrowie i życie dla swojej córki chorującej na SMA. Dziś może już z ogromną ulgą patrzeć jak rośnie i się rozwija jego Marysia, a to dzięki uzbieraniu 9,5 mln zł i podaniu terapii genowej dziewczynce. Teraz na to samo czeka Zuzia z powiatu gostyńskiego. Tata Marysi biorąc udział w rajdzie mógł liczyć także na duże wsparcie Team Fundacji, czyli przyjaciół organizujących wiele akcji dla Marysi, a teraz wspierających inne potrzebujące osoby.

"Rajd po życie dla Zuzi" pozwolił na zasilenie konta Zuzi o kwotę 23 150,94 zł. Ta suma pochodzi z bezpośrednich wpłat na konto, a także dodatkowych inicjatyw, jak np. atrakcyjnych licytacji. Przykładowo Muzeum w Otrębusach wystawiło na licytację przejazd zabytkowym samochodem wraz z kierowcą z oryginalnych strojach. Ponadto po drodze uczestnicy rajdu zbierali datki do puszek, a ta kwota czeka jeszcze na podliczenie i wpłatę.

Rajdowa skarbonka na siepomaga.pl jest cały czas aktywna: www.siepomaga.pl/abcaroldtimers-rajddlazuzi. Tymczasem na głównej stronie zbiórki Zuzi brakuje jeszcze ponad 1,8 mln zł.

Fot. Team Fundacja

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%