Zamknij

Skatepark w Śmiglu jeszcze w tym roku

13:02, 08.07.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 13:02, 08.07.2022
Skomentuj
Nowa inwestycja w infrastrukturę sportową zlokalizowana będzie na terenie pomiędzy kompleksem boisk "Orlik" a Centrum Kultury w Śmiglu. Skatepark ma zostać oddany do użytku na jesień tego roku.

Śmigielski samorząd sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę rekreacyjno-sportową. Po kompleksowej renowacji stadionu miejskiego, przyszedł czas na budowę skateparku.

Zgodnie z zamierzeniem wykonana zostanie płyta betonowa wraz z montażem następujących urządzeń: Bank Ramp, Funbox z poręczą, Quarter Pipe, Grindbox 1 + Grindbox 2, Poręcz prosta, Ławka, Pole Jam. Całość zadania opiewa na kwotę blisko 269 tys. zł, z czego częściowo sfinansowana zostanie przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

- Budowa skateparku to coś, co było w naszych planach od wielu lat. Temat cyklicznie powracał w rozmowach z młodszymi mieszkańcami. Cieszę się, że teraz udaje nam się doprowadzić ten pomysł do końca - mówi burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak.

Baza rekreacyjno-sportowa w Śmiglu obecnie składa się ze stadionu miejskiego z bieżnią poliuretanową, kortów tenisowych, kompleksu boisk "Orlik", siłowni napowietrznej, Otwartej Strefy Aktywności i placu zabaw dla dzieci. Poszerzenie oferty o skatepark niewątpliwie podniesie jeszcze jej atrakcyjność. Inwestycja ma zostać oddana do użytku do końca października 2022 roku.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%