Zamknij

Wianki w Racocie. Świetna zabawa na początek wakacji [ZDJĘCIA]

17:33, 24.06.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 16:46, 21.03.2023
Skomentuj

II Racocka Noc Świętojańska odbyła się w czwartek wieczorem, 23 czerwca, a więc w wigilię św. Jana. Główną atrakcją były puszczane na wodzie wianki, choć nie zabrakło również innych niespodzianek.

Noc Świętojańska w Racocie nad Przystanią Oaza została zorganizowana po raz drugi. Już w ubiegłym roku pomysł mieszkańcom i gościom bardzo się spodobał, więc wydarzenie zorganizowano po raz drugi i wpisze się ono zapewne na stałe do kalendarza racockich imprez.

A wydarzenie przykuło uwagę nie tylko mieszkańców Racotu, ale pojawiło się nam nim także wiele osób z ościennych miejscowości, w tym sporo kościaniaków. Organizator, którym było Sołectwo Racot przygotował sporo atrakcji. Była muzyka serwowana przez DJ-a Sebastiana Wasielewskiego, a także występy artystyczne. Zaśpiewała Amelia Sosińska, a na trąbce i pianinie zagrali Adrian Szczepaniak i Franciszek Mikołajczak. Ponadto zgromadzeni usłyszeli opowieści związane z obrzędami Nocy Świętojańskiej, a wszystkiemu towarzyszyła nawiązująca do tradycji oprawa w postaci pochodni i ogniska. Nie mogło także zabraknąć poczęstunku w postaci chleba ze smalcem i ogórkiem oraz placka z owocami i kawy.

Najważniejszym punktem wieczoru były jednak same wianki. Przyniosły je licznie dzieci, ale i dorośli. Po występach artystycznych zgromadzeni zostali poproszeni o podejście ze swoimi wiankami nad staw. Następnie załoga łódki wyruszyła z zapalonymi wiankami na środek stawu, a siedzące na pokładzie rusałki puszczały kolejno wianki na tafli wody.

Ten moment wzbudził wiele emocji wśród zgromadzonych. Sporo osób fotografowało i kręciło filmiki z tego wydarzenia. Biorąc pod uwagę, że dopisała również pogoda, racockie rozpoczęcie lata można uznać zdecydowanie za bardzo udane.

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%