Zamknij

Pijani w długi weekend na drogach powiatu

10:53, 22.06.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 10:53, 22.06.2022
Skomentuj
Podczas prowadzonych kontroli w długi czerwcowy weekend kościańscy policjanci wyłapali 11 kierujących pojazdami mechanicznymi oraz 3 rowerzystów będących pod wpływem alkoholu. Rekordzista miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

U siedmiu kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu. W związku z tym odpowiedzą oni za popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara od 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka kara grzywny.

Cztery osoby odpowiedzą za wykroczenie kierowania pojazdami mechanicznymi w stanie po użyciu alkoholu, co jest zagrożone karą grzywny do 30 tys. zł oraz zakazem prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 43-letni mieszkaniec gminy Krzywiń, który został zatrzymany przez patrol policji w Boże Ciało w miejscowości Żelazno. Wykonane badanie alkomatem wykazało aż 2,77 promila alkoholu w jego organizmie.

Dotychczas w tym roku w powicie kościańskim zatrzymanych zostało 105 kierujących będących pod wpływem alkoholu, podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku wychwycono 67 kierujących. Zatem liczba zatrzymanych osób wsiadających za kierownicę pomimo spożywania wcześniej alkoholu wyraźnie wzrosła. Dlatego policjanci będą kontynuować wzmożone kontrole trzeźwości w celu eliminowania pijanych kierowców z ruchu drogowego.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%