Zamknij

Szefowie gmin przyjęli promesy z "Polskiego Ładu" [ZDJĘCIA]

02:33, 14.06.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 02:34, 14.06.2022
Skomentuj
Minister Jan Dziedziczak i poseł Jan Mosiński wręczyli w poniedziałek włodarzom Ziemi Kościańskiej w imieniu rządu symboliczne czeki na wsparcie inwestycji w ramach Polskiego Ładu. Do powiatu kościańskiego trafią ponad 63 mln zł.

- To dla nas bardzo ważny moment. Moment podsumowania naszej wspólnej pracy. Program Inwestycji Strategicznych to wspólny program polskiego rządu i polskich samorządów. To państwo jesteście tymi, którzy wnioski w ramach naszego programu składają. To jest zatem przykład takiej współpracy między samorządem a rządem -mówił Jan Dziedziczak na spotkaniu z samorządowcami. - Stymulujemy gospodarkę realizując projekty realnie zmieniające życie mieszkańców powiatu kościańskiego. Inwestujemy w szkolnictwo, inwestujemy w drogi, w elementy polityki społecznej. Wreszcie, inwestujemy w służbę zdrowia, sport dzieci i młodzieży. To są elementy, które rozkręcają gospodarkę, ale jednocześnie na lata zmienią jakość życia naszych mieszkańców.

Po słowach wstępu ze strony parlamentarzystów oraz starosty kościańskiego Henryka Bartoszewskiego przystąpiono do symbolicznego wręczenia czeków. Łącznie do wszystkich samorządów powiatu kościańskiego w drugim rozdaniu programu trafią ponad 63 mln zł.

Powiat otrzyma ponad 14,3 mln zł na budowę Centrum Kształcenia Praktycznego przy ZSP im. F. Ratajczaka w Kościanie oraz termomodernizację placówek oświatowych. Gminie Śmigiel przyznano niecałe 4,5 mln zł na przebudowę pałacu w Bronikowie, w którym znajduje się Szkoła Podstawowa. Czempiń otrzyma 8,9 mln zł na modernizację ulic Mickiewicza Komorowicza i Kiełczewskiego. Gmina Kościan dostanie 7,4 mln zł na przebudowę dróg w Krzanie i Starym Luboszu. Miasto Kościan otrzyma 11 mln zł na budowę zadaszonych boisk wielofunkcyjnych i wykonanie energooszczędnego oświetlenia. Największe wsparcie w wysokości 17 mln zł otrzyma gmina Krzywiń, na kompleksową rewitalizację Jerki oraz budowę dróg na Osiedlu Sportowym w Krzywiniu.

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%