Zamknij

40-lecie Kościańskiego Klubu Żeglarskiego [ZDJĘCIA]

16:42, 05.06.2022 Maciej Sibilak Aktualizacja: 15:22, 21.03.2023
Skomentuj

W sympatycznej, żeglarskiej atmosferze minęła sobota na terenie KKŻ w Nowym Dębcu z okazji okrągłego jubileuszu klubu. Odbyły się regaty, rejsy turystyczne, animacje dla dzieci i koncerty.

Impreza trwała od rana do samego wieczora. Żeglarskie świętowanie zakłóciła jedynie bezwietrzna pogoda. – Mimo, że praktycznie nie ma wiatru, na wodzie dokonują się cuda, bo zawody cały czas trwają. Musimy za wszelką cenę wyłonić zwycięzców, żeby wręczyć ufundowane przez sponsorów nagrody, a także puchar Burmistrza Miasta Kościanamówił w trakcie trwania regat komandor Przemysław Nowak z KKŻ.

Przez brak wiatru regaty znacznie się przedłużyły, a o godz. 18.00 wręczono nagrody najlepszym. Nie przeszkadzało to jednak w dobrej zabawie. Od godz. 14.00 odbywały się rejsy turystyczne, także w powolnym tempie z uwagi na brak wiatru.

Sporą uciechę mieli najmłodsi, którzy uczestniczyli w zabawach senso-muzycznych pod okiem animatorów. To także z myślą o nich zespół Zejman i Garkumpel wykonał szantowy koncert z piosenkami dla dzieci.

Z kolei o godz. 20.00 rozpoczęto koncertowy wieczór z cenionymi szantowymi zespołami. Na początek wystąpili Sąsiedzi, a następnie Zejman i Garkumpel.

Tymczasem klub żeglarski zaprasza dzieci w wieku 7-15 lat na półkolonie, które odbędą się od 18 do 22 lipca. Chętni proszeni są o kontakt z Agatą Klimaszyk pod nr tel.  509 776 408.

(Maciej Sibilak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%