Zamknij

Uroczysta sesja Rady Miejskiej zainaugurowała Święto Kościana [ZDJĘCIA]

16:10, 03.06.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 16:10, 03.06.2022
Skomentuj
Sesja Rady Miejskiej odbyła się w Kościańskim Ośrodku Kultury. Podczas wydarzenia nagrodzono najzdolniejszych uczniów kościańskich szkół i sportowców, a także wręczono statuetki nagród "Kościan Dziękuje".

W uroczystości wzięli udział Radni Miejscy, władze miejskie Kościana, a także samorządów powiatu Kościańskiego, parlamentarzyści, szefowie różnych instytucji i stowarzyszeń. Wydarzenie zainaugurowało odśpiewanie hymnu państwowego, a następnie tradycyjne odegranie hejnału Kościana przez kościańskich trębaczy.

Zgromadzonych przywitał przewodniczący Rady Miejskiej, Dawid Olejniczak. Jak zauważył, ostatni okres był trudny przez pandemię, dlatego uroczyste sesje nie odbywały się przez dwa lata. Z kolei a w bieżącym roku borykamy się ze skutkami napaści Rosji na Ukrainę. Następnie przewodniczący przypomniał najważniejsze wydarzenia i jubileusze, które miały miejsce w ostatnich dwóch latach.

Kolejnym punktem był wykład okolicznościowy zatytułowany ,,30 lat samorządu terytorialnego w Kościanie. Osiągnięcia i wyzwania", który wygłosił prof. dr hab. Cezary Trosiak.

Ważnymi wzruszającym punktem uroczystości było wręczenie statuetek "Kościan Dziękuje". Kapituła Nagrody przyznała pięć nagród zasłużonym osobom, które wybitnie przyczyniły się do rozwoju miasta. Wręczono nagrody za 2020 i 2021 rok. Otrzymali je: Piotr Domagała - w dowód uznania za działania wspierające rozwój sportu kościańskiego, finansowanie Klubu piłkarskiego OBRA 1912 Kościan, wspieranie licznych przedsięwzięć sportowych; Zdzisław Witkowski - w dowód  uznania za działalność w ramach Towarzystwa Miłośników Ziemi Kościańskiej i pracy na rzecz lokalnej społeczności; Aleksander Heller - w dowód uznania za pionierskie działania przy tworzeniu podstaw odrodzonego samorządu; Maciej Madanowski - za długoletnią działalność jako dyrygent Orkiestry Dętej "TON", Marian Kempiński - za długoletnią działalność na rzecz Orkiestry Dętej "TON".

Ponadto przyznano nagrody za osiągnięcia w nauce najzdolniejszym uczniom kościańskich szkół. Otrzymali je: Nina Schwarz (SP nr 1), Nikola Antkowiak (SP nr 2), Magdalena Przymuszała (SP nr 3), Julia Hordecka i Agata Tęcza (SP nr 4), Dominika Nowak, Łukasz Ciorga, Alan Szmatuła, Dawid Bugajewski (I LO), Filip Kauch (Państwowa szkoła Muzyczna).

Stowarzyszenie Absolwentów Gimnazjum i Liceum w Kościanie za najlepsze wyniki w nauce nagrodziło z kolei następujące osoby: Łukasz Ciorga, Dominika Nowak, Zuzanna Kaczór, Natalia Kwaśniewska, Patrycja Szymańska. Nagrody wręczono również laureatom konkursu Stowarzyszenia Oświatowego im. D. Chłapowskiego. Otrzymali je: Mikołaj Sobiak, Zofia Metzner, Martyna Michałowska, Hubert Wasielewski, Wojciech Barwiński.     

Burmistrz nagrodził za osiągnięcia w rywalizacji sportowej 4 zawodników: Iwo Beszterdę z Automobilklubu Leszczyńskiego, Macieja Nowickiego z Akademii Tenisowej Angelique Kerber, Damiana Szczepańskiego z Klubu "Kobra" Kościan oraz Daniela Bosego z LKS "Sana" Kościan. Ponadto osiem osób otrzymało stypendia sportowe: z Klubu Karate "Gottsu" Kościan: Joanna Smętkowska, Katarzyna Posała, Zofia Duda; z Klubu "Kobra" Kościan (trójbój siłowy): Natalia Świstara, Marcin Loch, Jakub Synak, Agnieszka Dąbrowska-Posała; z LKS "Sana" Kościan: Krzysztof Górczak.

Podczas sesji wręczono także medale okolicznościowe Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Kościana.

Nie zabrakło także części artystycznej, w której wystąpili Stanisław Świdziński, który jest uzdolnionym wokalnie absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Kościanie oraz Emilia Ziegler, prowadząca Szkołę Emisji Głosu PoGłos w Kościanie. 

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%