Zamknij

Jest szansa na powrót kształcenia pielęgniarek w Kościanie

18:22, 26.05.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 18:22, 26.05.2022
Skomentuj
Akademia Kaliska wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Kościanie podejmie próbę uruchomienia i zorganizowania kierunku pielęgniarskiego w Kościanie.

Nauka zawodów medycznych ma w Kościanie bogatą przeszłość. Tymczasem pielęgniarek brakuje na rynku pracy, więc po ukończeniu takiego kierunku jego absolwenci z pewnością znajdą pracę.

Zgodnie z planem nowy kierunek miałby działać w ramach Wydziału Nauka o Zdrowiu. Będą to studia licencjackie 3-letnie lub 3,5-letnie. Istnieje możliwość uruchomienia stacjonarnej lub zaocznej formy studiowania. Jeśli propozycja nauki na tym kierunku spotka się z zainteresowaniem, to byłaby możliwość uruchomienia studiów już od października tego roku.

Akademia Kaliska i Starostwo Powiatowe w Kościanie pragną wysądować jakie jest zainteresowanie kształceniem na kierunku pielęgniarstwo. W związku z tym wszystkie osoby zainteresowane nauką na tym kierunku proszone są o pilny kontakt i zgłoszenia w Wydziale Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Kościanie pod numerem telefonu 65 512 74 33 wew. 23 lub e-mail na adres: [email protected]

Czas na decyzję jest ograniczony. Zgłoszenia będą przyjmowane do czwartku, 2 czerwca. Ewentualna rekrutacja rozpocznie się od 1 lipca.

To od zainteresowania uzależnione są dalsze losy tej inicjatywy.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%