Zamknij

Jubileusz 100-lecia OSP Bonikowo [ZDJĘCIA]

11:47, 24.05.2022 Redakcja Aktualizacja: 13:27, 15.03.2023
Skomentuj

W sobotę, 21 maja jednostka OSP Bonikowo obchodziła jubileusz 100-lecia swojego istnienia. Tak naprawdę ta zacna data przypadała już w 2020 roku, jednak przez pandemię uroczystości były przekładane.

Straż ogniowa w Bonikowie powstała w 1920 roku z inicjatywy kilku mieszkańców sołectwa wrażliwych na nieszczęścia i chęć niesienia pomocy w sytuacjach trudnych, nieszczęściu, w ochronie zgromadzonego dorobku życiowego.

W sobotnie popołudnie uroczystość rozpoczęła się od przemarszu przybyłych na uroczystość jednostek do miejscowego kościoła. Strażacki przemarsz prowadzony był przez sikawkę konną z zaprzyjaźnionej jednostki OSP Słonin, a marszowego rytmu nadawała Orkiestra Dęta OSP i Mażoretki Rytmix Kościan.

Po mszy zgromadzeni przemaszerowali na plac przy remizie, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po oficjalnym meldunku poczet flagowy przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego wciągnął flagę na maszt i rozpoczęto część oficjalną uroczystości. W jej trakcie wyjątkowym wyróżnieniem było uhonorowanie jednostki odznaką "Za zasługi dla województwa wielkopolskiego". Nie zabrakło również odznaczeń, medali i gratulacji.

Wydarzenie na moment zakłócił deszcz. Wówczas zebrani goście mogli schronić się w nowo powstałej salce przy strażnicy OSP. Po kilku minutach rozpogodziło się jednak i wszyscy mogli udać się na poczęstunek. Zainteresowani mieli okazję podziwiania występu lokalnego zespołu "Złote Kłosy". Uroczystości jubileuszowe zakończyła zabawa taneczna.

Fot. UG Kościan

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%