Zamknij

Postępy prac na Rynku i Wrocławskiej. Pojawiły się drzewa [ZDJĘCIA]

08:46, 17.05.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 13:04, 23.06.2023
Skomentuj

Już 16 miesiąc trwają prace związane z remontem czołowego punktu w centrum Kościana. Przygotowania do rozpoczęcia robót zaczęły się jeszcze wcześniej. Inwestycja zakończy się w tym roku, ale kiedy dokładnie, trudno przewidzieć.

Miasto mówi o zakończeniu robót w lipcu. Patrząc jednak na tempo prac i tego, co zostało jeszcze do zrobienia, można mieć wątpliwości co do dotrzymania tego terminu. Jeśli chodzi o płytę Rynku, w tej chwili kostka granitowa ułożona jest w większości po stronie południowej i północnej. Brakuje natomiast znacznych jej fragmentów od strony wejścia głównego do ratusza oraz tylnego, gdzie ma przebiegać ruch samochodowy.

Ostatecznego kształtu zaczyna natomiast nabierać deptak na ul. Wrocławskiej. Nawierzchnia jest już gotowa, w ubiegłym tygodniu posadzono także pięć głogów w linii środkowej przebiegającej przez deptak. Ponadto jedno drzewo zostanie jeszcze ustawione w donicy. Do zamontowania pozostają lampy, ławki, kosze i stojaki na rowery. Uliczne latarnie będą stojące, natomiast obecne, zawieszone na elewacjach kamienic, zostaną zdemontowane.

Wracając do Rynku, na razie przypomina on duży, betonowy plac. Zgodnie z projektem pojawi się jednak trochę zieleni, mają bowiem zostać posadzone lipy holenderskie. Łącznie będzie ich 16, po cztery na każdej pierzei Rynku. Ponadto przy ratuszu, przy wejściu głównym i tylnym, posadzona zostanie koszczka. Uzupełnienie mają stanowić donice z roślinnością.

Urozmaicenia w krajobrazie nada też z pewnością fontanna zainstalowana przed wejściem do ratusza wyposażona w siedziska pokryte pasami drewna. Strumienie wody będą sterowane i aranżowane w różne układy przestrzenne. Woda w niecce będzie podświetlona na biało. Na płycie Rynku podobnie jak na deptaku pojawią się lampy, ławki i kosze na śmieci.

Fot. Maciej Sibilak

 

 

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%