Zamknij

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Śmiglu [ZDJĘCIA]

13:25, 15.05.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 13:29, 15.05.2022
Skomentuj
Bardzo uroczyście i widowiskowo przebiegły obchody Dnia Strażaka w Śmiglu. Strażacy i poszczególne delegacje przeszły w uroczystym pochodzie ulicami miasta. Odbył się także uroczysty apel oraz msza święta.

Wydarzenie odbyło się w sobotę, 14 maja. W święcie uczestniczyli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie oraz delegacje Ochotniczych Straży Pożarnych z poszczególnych jednostek z powiatu kościańskiego. Obecni byli także przedstawiciele wszystkich samorządów powiatu kościańskiego.

Święto rozpoczął uroczysty przemarsz spod strażnicy OSP Śmigiel do kościoła pw. NMP Wniebowziętej. Na czele korowodu szło dwóch druhów, za nimi mażoretki i Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Śmigla działająca przy CK. Liczną reprezentację w pochodzie stanowiły poczty sztandarowe składające się ze strażaków poszczególnych jednostek oraz reprezentacja strażackiej młodzieży działającej przy OSP Śmigiel. Byli też samorządowcy, a korowód zamykała kolumna wozów strażackich.

Po uroczystej mszy świętej nastąpił ponowny przemarsz, ale tym razem z kościoła na plac przy Centrum kultury. Tutaj odbył się apel, podczas którego nie zabrakło przemówień i gratulacji, a przede wszystkim wyróżnień dla zasłużonych strażaków.

Fot. Karol Schmidt

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%