Zamknij

Powiat Kościański na Dniu Polonii w Berlinie [ZDJĘCIA]

17:15, 09.05.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 17:15, 09.05.2022
Skomentuj
7 maja niemiecka Polonia świętowała na placu przy ratuszu w berlińskiej dzielnicy Reinickendorf. W tym roku obchody święta Polonii odbyły się z udziałem samorządów powiatu kościańskiego.

Na placu pod ratuszem słychać było głównie język polski, a na scenie można było usłyszeć i zobaczyć zespoły z Ziemi Kościańskiej. Wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca "Żeńcy Wielkopolscy" ze Śmigla, tancerze ze Szkoły Tańca "Poezja" z Kościana, Zespół Folklorystyczny "Kokorzynianki" z Kokorzyna, chór "Harfa" z Czempinia, Orkiestra Dęta OSP oraz mażoretki z Krzywinia, a także zespół dudziarzy z Kościana. Poza tym na scenie pojawili się takżeu kraiński duet "Swoi", zespół folklorystyczny "Krakowiacy" z Berlina, Bloody Kishka, Stan Zawieszenia, Iwona & the Crazy Vibes. Gwiazdą wieczoru był cover band Beatlesów - The Postman.

W trakcie wydarzenia na dużym stoisku prezentował się powiat kościański. Odwiedzający festyn mogli zapoznać się z ofertą turystyczną i inwestycyjną powiatu kościańskiego oraz wszystkich gmin. Dużym zainteresowaniem cieszyły się torby i kubki z nadrukowaną grafiką przedstawiającą budynek Starostwa Powiatowego w Kościanie.

Między występami zespołów na scenie odbywały się prezentacje poszczególnych samorządów powiatu, które przedstawiali: Dorota Słowińska - wicestarosta kościański, Magdalena Wróblewska - radna powiatu, Małgorzata Adamczak - burmistrz Śmigla, Mirosław Duda - zastępca wójta gminy Kościan, Sławomir Kaczmarek - radny Rady Miejskiej w Kościanie, Anna Walczak - kierownik biura promocji Urzędu Miejskiego w Kościanie, Maciej Błochowiak - przewodniczy Rady Miejskiej Czempinia. Na wydarzeniu obecny był również senator Wojciech Ziemniak, który zainicjował możliwość prezentacji naszego powiatu. Ponadto samorząd powiatowy promował walory gospodarcze i turystyczne na stoisku obsługiwanym przez Hannę Grabus i Bartosza Jankowskiego z Biura Promocji.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%