Zamknij

Pijani kierowcy w weekend. Rekordzista miał ponad 2 promile

16:12, 09.05.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 16:12, 09.05.2022
Skomentuj
W miniony weekend policjanci wyeliminowali z dróg powiatu kościańskiego kolejnych trzech nieodpowiedzialnych kierujących po spożyciu alkoholu. Niechlubny rekordzista miał ponad 2 promile w organizmie, jadąc głównymi ulicami Kościana.

W piątek, 6 maja około godz. 21.20 w Kościanie na ul. Surzyńskiego, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego renault. Badanie trzeźwości wykazało u 49-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości przed sądem.

Do kolejnych zatrzymań doszło w sobotę, 7 maja, w godzinach popołudniowych. W Krzywiniu na Rynku policjanci z miejscowego posterunku policji zatrzymali do kontroli forda focusa. Za kierownicą pojazdu siedział 37-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Badanie trzeźwości wykazało u mężczyzny 1,3 promila alkoholu w organizmie. Z kolei około godziny 17.00, w Kościanie na ulicy Wielichowskiej, policjanci kościańskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód marki kia. Kierowcę, 40-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego, poddano badaniu trzeźwości, które wykazało 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Tylko od początku maja policjanci w naszym powiecie zatrzymali 14 nietrzeźwych kierujących, z czego 10 kierowało samochodami, 3 rowerami i 1 motorowerem. Osoba, która kieruje pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego stanowi ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Może doprowadzić do zdarzenia drogowego, w którym ktoś zostanie ranny lub poniesie śmierć. Takie nieodpowiedzialne zachowanie wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawnymi, o czym przekonają się kolejni kierujący. Wciąż jednak dotkliwe kary finansowe, utrata prawa jazdy, a nawet więzienie nie dla wszystkich są wystarczającym odstraszaczem.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%