Zamknij

Jak wybrać najlepsze okna do domu?

02:08, 03.05.2022 Materiał zewnętrzny Aktualizacja: 02:08, 03.05.2022
Skomentuj
Budowa domu jest bardzo stresującym przeżyciem. W szczególności trudny jest wybór odpowiednich materiałów oraz ekip budowlanych. Nie warto pomijać żadnej z tych kwestii, ponieważ rzutują one na późniejszym użytkowaniu budynku. Dziś skupiamy się na tym, w jaki sposób wybrać najlepsze okna do domu.

Okna Limanowa do domu powinny spełniać szereg istotnych w codziennym życiu funkcji. Przede wszystkim muszą być szczelne, co jest ważne w szczególności jesienią oraz zimą, kiedy na zewnątrz hula silny wiatr, pada deszcz czy śnieg. Oprócz tego muszą być estetyczne i dopasowane do ogólnego wystroju wnętrza. Nie zapominaj również o ich łatwym otwieraniu i zamykaniu. Przekonaj się zatem, na co zwrócić uwagę podczas wyboru okien do domu.

Oszczędność energii

Podczas zakupu okien zwróć uwagę na tzw. współczynnik przenikania ciepła, który jest oznaczany symbolem Uw. To właśnie on świadczy o tym, ile ciepła ucieka z wnętrza pomieszczeń na dwór. Im niższy wskaźnik, tym lepiej. Wysoka termoizolacyjność jest szalenie istotna zarówno w dużych, jak i małych domach, a ma na nią wpływ wiele różnorodnych czynników, takich jak rodzaje pakietów szybowych, ramki dystansowe, a także klasy profili. Im bardziej obniżysz straty ciepła, tym więcej zaoszczędzisz na wydatkach na ogrzewanie.

Cisza i spokój

To jednak nie wszystko, ponieważ wiele osób ceni sobie ciszę i spokój w swoim domowym zaciszu. To właśnie oni stawiają przede wszystkim na minimalizację odgłosów z zewnątrz. Jest to szczególnie istotne, kiedy budynek znajduje się blisko ruchliwej drogi. Podczas zakupu zwróć zatem uwagę na wskaźnik izolacji akustycznej Rw. Jest on wyrażany w decybelach i to właśnie on poinformuje cię o tym, jaki zakres hałasu okno jest w stanie wytłumić. Nie lekceważ zatem tej kwestii i wybieraj okna plastikowe, które posiadają wskaźnik Rw, który wynosi 30 - 32 dB.

Oczywiście ogromne znaczenie podczas wyboru okien ma także poziom ich szczelności. O tym z kolei decydują okucia oraz uszczelnienia. Powinny one równomiernie dociskać ramę do ościeżnicy. Warto zatem wybrać okna, które posiadają trzy albo cztery uszczelki, które zapewnią wysoki poziom szczególności.

Ogólny wygląd oraz klasa profili

Na rynku znajdziesz bardzo szeroki wybór różnorodnych kolorów ram okiennych. Bardzo dużą popularnością cieszą się w szczególności profile pokryte drewnopodobną folią. W zależności od grubości ścianek profile są klasyfikowane według klas: A, B oraz C. Im będą grubsze, tym lepiej, ponieważ będą się mniej odkształcały. Wysokiej jakości okna znajdziesz w firmie Novobudowa, gdzie możesz również liczyć na profesjonalny montaż stolarki. Co ważne, fachowcy wykonają również dla Ciebie indywidualne pomiary, dzięki czemu zamówione produkty idealnie wpasują się w Twoje potrzeby i sprawią, że będziesz się doskonale czuć w zaciszu własnego domu.

(Materiał zewnętrzny)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%