Zamknij

Gminny Dzień Profilaktyki Zdrowia w Śmiglu [ZDJĘCIA]

12:53, 25.04.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 12:56, 25.04.2022
Skomentuj
W sobotę w Śmiglu już po raz kolejny przeprowadzono akcję bezpłatnych badań profilaktycznych dla mieszkańców. Tym razem była ona połączona ze zbiórką krwi.

Inicjatywa związana z możliwością przeprowadzenia bezpłatnych badań zrodziła się w 2019 r. Dotychczas była ona przeprowadzana w październiku, który jest miesiącem walki z rakiem piersi. W tym roku postanowiono zorganizować dwie edycje akcji - wiosenną i jesienią.

W sobotę w Centrum Kultury w Śmiglu do dyspozycji były: mammobus, osteobus, trychobus. Ponadto można było poddać się badaniom USG jamy brzusznej, piersi, tarczycy oraz przeprowadzano badania krwi pod kątem poziomu w organizmie żelaza, witaminy B12 i kwasu foliowego, a także cukru.

Na badania USG oraz krwi obowiązywały zapisy. Łącznie z USG mogło skorzystać 100 osób, a z badania krwi 50 osób. Z kolei badania mammograficzne, stanu tkanki kostnej oraz stanu włosów były wykonywane na bieżąco, według obowiązującej na miejscu kolejki.

Wydarzeniem towarzyszącym była akcja poboru krwi, która również odbywa się cyklicznie w Śmiglu. Tym razem dzięki 43 krwiodawcom do banku krwi trafiło 18920 ml  bezcennego płynu. Podczas akcji, jak również innych wydarzeń organizowanych w weekend w Śmiglu prowadzono również zbiórkę na rzecz budowy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Organizatorami Gminnego Dnia Profilaktyki Zdrowia była Gmina Śmigiel oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Śmiglu. Akcję poboru krwi organizacyjnie wsparły Klub HDK PCK "Błękitna Kropelka" oraz Grupa Motocyklowa "Wind Wolves".

Fot. Karol Schmidt, organizatorzy

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%