Zamknij

Sześć kolizji i 107 wykroczeń na drogach podczas świąt

15:32, 19.04.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 15:32, 19.04.2022
Skomentuj
Od Wielkiego Piątku trwały policyjne działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach powiatu kościańskiego. Zatrzymano m.in. nietrzeźwego kierowcę, który prowadził mając blisko 2,5 promila oraz kierującego na zakazie.

Choć świąteczny okres przebiegł bez poważniejszych zdarzeń, funkcjonariusze ujawnili 107 wykroczeń w ruchu drogowym. Z tego 63 zakończyły się mandatami karnymi, a ponadto skierowano również kilka wniosków do sądu.

W wielkanocne dni sześć zdarzenia drogowych zakwalifikowano jako kolizje. Na szczęście oprócz start materialnych w postaci zniszczeń samochodów, nikt nie został ranny. Jedna z nich miała miejsce w Wielką Sobotę w Śmiglu (zobacz: Zderzyli się na skrzyżowaniu w Śmiglu [ZDJĘCIA]).

Przez cały weekend funkcjonariusze zatrzymali jednego kierującego, który wsiadł za kierownicę będąc pijanym. - Do zdarzenia doszło w niedzielę, 17 kwietnia około godz. 20.20 w Kościanie na ul. Gostyńskiej. 38-letni mieszkaniec gminy Kościan, kierował samochodem seat, będąc w stanie nietrzeźwości blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - informuje Paulina Piechowiak, oficer prasowy KPP w Kościanie.

Zatrzymano również kierującego pojazdem bez uprawnień. Do zdarzenia doszło 18 kwietnia, około godziny 16.20 w Bonikowie. Tutaj 37-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego kierował volkswagenem passatem wbrew zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydanym przez Sąd Rejonowy w Nowym Tomyślu.

Nad bezpieczeństwem osób przemierzających drogi powiatu kościańskiego w okresie świątecznym pracowało łącznie 26 funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Ponadto w poświąteczny wtorek, w godzinach porannych policjanci kościańskiej drogówki przeprowadzili działania "trzeźwy poranek". Podczas trwającej trzy godziny akcji przebadano łącznie 480 kierowców. Na szczęście na terenie naszego powiatu był to naprawdę ,,trzeźwy" poranek. Wśród przebadanych kierowców żaden nie prowadził stanie nietrzeźwości. -  Świadczy to o ich odpowiedzialnym zachowaniu, a tym samym przekłada się na bezpieczeństwo na drodze - podsumowuje Paulina Piechowiak.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%