Zamknij

Siwki wielkanocne w Borowie [ZDJĘCIA]

14:53, 18.04.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 14:55, 18.04.2022
Skomentuj
Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, w miejscowości pod Czempiniem w Niedzielę Wielkanocną zorganizowano Siwki, czyli przejście przebierańców przez wioskę oraz przejazd bryczką z kucykami. Zabawa była świetna.

Z dużą energią i pokładami niewyczerpanego zaangażowania organizatorzy wyruszyli w niedzielę w południe z Koziego Rynku. Wesołej załodze przebierańców towarzyszyła bryczka z zaprzęgniętymi kucykami. Dzieci mogły skorzystać z przejażdżki wpłacając datki do skarbonki. A zostaną one przeznaczone na cel charytatywny.

Przejście borowskich Siwek wzbudziło sporo emocji wśród mieszkańców. Wychodzili przed domy, zatrzymywali samochody i fotografowali się z załogą. Chętnie wrzucali także datki do puszek.

Siwki to dawna tradycja ludowa odbywająca się na terenie zachodniej Wielkopolski. Jest to pochód przebierańców, który odbywa się w okolicach Świąt Wielkanocnych, najczęściej  Niedzielę Wielkanocną, ale też w Poniedziałek Wielkanocny. Siwki są wyrazem niematerialnego dziedzictwa kulturowego regionu.

Fot. FB organizatorów

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%