Zamknij

Wręczono nagrody za najpiękniejsze kartki wielkanocne [ZDJĘCIA]

12:46, 07.04.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 05:11, 10.04.2022
Skomentuj
W Kościańskim Ośrodku Kultury spotkały się dzieci ze szkół powiatu kościańskiego w związku z podsumowaniem powiatowego konkursu na "Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną". Na konkurs wpłynęło 339 prac.

Artystów powitała wicestarosta Dorota Słowińska.  - Mam przyjemność po raz pierwszy, wręczać nagrody w tym konkursie - przyznała wicestarosta Dorota Słowińska, powołana na to stanowisko niedawno. - Do tej pory, gdy przez 26 lat pełniłam funkcję dyrektora szkoły w Jerce, brałam w nim udział po waszej stronie. Myślę, że są wśród nas dzieci z Jerki.

W swym wystąpieniu wicestarosta odniosła się do tradycji wielkanocnych, w oparciu o tekst z końca XVIII wieku. Przypomniała co znaczą wielkanocne symbole, które dzieci zamieściły na swoich kartkach. Dorota Słowińska podziękowała również uczniom za ich piękne prace. Złożyła także podziękowania rodzicom, dziadkom i nauczycielom, którzy wspierali dzieci przy przygotowywaniu prac. Na zakończenie z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzyła wszystkim spokoju w tych trudnych czasach, a przy wielkanocnym stole spotkań z bliskimi sobie ludźmi. 

W konkursie wzięło udział 339 osób, a mogli wziąć w nim udział uczniowie klas I-III szkół podstawowych z 21 szkół z terenu powiatu kościańskiego. Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie i wykonanie kartki wielkanocnej. Oceniając prace, komisja uwzględniła nawiązanie do Świąt Wielkanocnych, kolorystykę, materiały i technikę wykonania, dekoracyjność, ogólne wrażenie estetyczne, trwałość formy oraz samodzielność wykonania. Technika wykonania prac była różna. Niektóre obrazki były rysowane, inne malowane, ale pojawiły się także pracochłonne wyklejanki.

Łącznie wyróżniono 66 prac, a nagrodzono 12.  Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Wręczała je dzieciom wicestarosta Słowińska, a każdy wyróżniony wstępował na specjalnie udekorowaną motywami wielkanocnymi scenę.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali ponadto upominki i dyplomy.

Nagrody w konkursie przyznano:
I miejsce:
Natasza Stachowiak, Szkoła Podstawowa w Racocie
Magdalena Ratajczak, Szkoła Podstawowa w Bonikowie
Michalina Nowaczyk, Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach
Nadia Ratajczak, Szkoła Podstawowa w Bonikowie

II miejsce:
Magdalena Michalak,Szkoła Podstawowa w Racocie
Przemysław Łakomy, Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach
Marcelina Jagodzik, Szkoła Podstawowa w Śmiglu
Wiktor Będkowski, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie

III miejsce:
Maria Hetman, Szkoła Podstawowa w Racocie
Martyna Cejza, Szkoła Podstawowa w Starym Luboszu
Gabriela Wilczek, Szkoła Podstawowa w Starym Luboszu
Maja Skrzydlewska, Szkoła Podstawowa w Śmiglu

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%