Zamknij

Zaginiony pensjonariusz DPS-u w Mościszkach odnaleziony [ZDJĘCIA]

22:33, 01.04.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 22:36, 01.04.2022
Skomentuj
Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się po dwóch dobach odnaleźć 65-letniego mężczyznę, który 30 marca około godz. 19.30 wyszedł z DPS w Mościszkach. Życiu i zdrowiu mężczyzny już nic nie zagraża.

Informacje o zaginionym mężczyźnie policja opublikowała następnego dnia. Z kolei 1 kwietnia od godzin rannych policjanci prowadzili czynności  mające na celu odnalezienie zaginionego. O godzinie 14.30 zorganizowano poszukiwania na szeroką skalę terenu przyległego do DPS Mościszki oraz pobliskich terenów i miejscowości.

- W poszukiwania zaangażowani byli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie z Wydziałów Kryminalnego i Prewencji, w tym przewodnicy psów służbowych oraz funkcjonariusze z Posterunku Policji w Krzywiniu. Działania wsparli także strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie, a także OSP w Gorzycach należącej do Wielkopolskiej Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej, a także jednostek OSP Bielewo, Mościszki, Jerka, Kopaszewo, Żelazno, Krzywiń, Czempiń oraz członkowie Fundacji Na Tropie im. Janusza Szostaka, a także szereg prywatnych osób - wylicza Paulina Piechowiak, oficer prasowy KPP w Kościanie.

Poszukiwania w terenie odbywały się z wykorzystaniem m.in. psów służbowych i sprzętu. Około godziny 18.00 zaginiony 65-latek został odnaleziony w Cichowie. Wyziębionego mężczyznę zauważyła jedna z mieszkanek koło kontenera na śmieci. Widząc działania służb wraz z inną mieszkanką domyśliły się, że może to być osoba poszukiwana i powiadomiły służby.

W imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie składam serdeczne podziękowania  za zaangażowanie i pomoc w akcji poszukiwawczej, wszystkim biorącym w niej udział: policjantom, strażakom, członkom Fundacji Na Tropie im. Janusza Szostaka, dwóm mieszkankom Cichowa, które przyczyniły się do odnalezienia poszukiwanego mężczyzny oraz wszystkim innym osobom postronnym, które wzięły aktywny udział w działaniach. Szczęśliwy finał poszukiwań, to sukces ich wszystkich - podkreśla Paulina Piechowiak.

Fot. KPP w Kościanie

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%