Zamknij

Śmigiel: Francuzi przekazali pomoc dla Ukrainy  [ZDJĘCIA]

13:46, 05.03.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 13:46, 05.03.2022
Skomentuj
Do Śmigla dotarły aż cztery busy z darami dla uchodźców z Ukrainy, które zostały przekazane przez partnerskie miasto Neufchâteau we Francji. Teraz samorząd Śmigla przekaże je dalej dla potrzebujących.

Samochody z darami pod Centrum Kultury w Śmiglu dotarły w sobotę przed południem. - Nasi przyjaciele z partnerskiego miasta Neufchâteau we Francji zorganizowali zbiórkę darów na pomoc Ukrainie, które za naszym pośrednictwem trafią do potrzebujących. Pod Centrum Kultury zajechały aż 4 busy po sufit obładowane najpotrzebniejszymi rzeczami. Jestem wdzięczna i wzruszona - poinformowała burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak.

Przekazane przez stronę francuską dary pochodziły ze zbiórki zorganizowanej przez Urząd Miasta Neufchâteau oraz miejscowych strażaków, szpital i gimnazjum, a także takie organizacje jak Czerwony Krzyż, Emmaüs i Pomoc Katolicka. Wśród rzeczy były m.in. kołdry, konserwy i mnóstwo innych przydatnych darów. W ich rozładowywaniu pomagali pracownicy Centrum Kultury wraz z dyrektorem Piotrem Błaszkowskim oraz wiceburmistrem Śmigla Marcinem Jurgą.

Fot. UM Śmigla

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%