Zamknij

Na niektórych stacjach w Kościanie nie ma już paliwa [ZDJĘCIA]

20:45, 24.02.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 20:48, 24.02.2022
Skomentuj
Tak jak w całej Polsce, również w powiecie kościańskim kierowcy szturmem ruszyli na stacje paliw. Powodem jest strach związany z wojną na Ukrainie. Wieczorem na niektórych kościańskich stacjach zabrakło już paliwa.

W czwartek zajeżdżający na stacje benzynowe kierowcy nie tylko tankowali pełne baki swoich samochodów, ale wielu brało paliwo również na zapas do kanistrów. Do dystrybutorów tworzyły się gigantyczne kolejki. W efekcie zwiększonego popytu, na niektórych stacjach ceny paliw od razu wyraźnie poszły w górę.

Drugi rezultat niecodziennych kolejek to wyczerpanie się zapasu paliwa. Na niektórych stacjach przed godziną 20.00 skończyła się benzyna, a został jedynie olej napędowy i gaz.

Podobnie jak w innych miastach, chęć zakupu paliwa wynika z obaw, że wojna za naszą wschodnią granicą spowoduje ucięcie dostaw paliwa, a ponadto zacznie ono znacznie drożeć. Drugi efekt już jest widoczny, ale przyczyniają się do niego również sami klienci.

Tymczasem PKN Orlen uspokaja, że dostawy paliwa będą na bieżąco realizowane i nie wystąpią żadne zakłócenia w łańcuchu dostaw. - W związku ze wzrostem sprzedaży na naszych stacjach informujemy, że dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni. Dotyczy to rynku hurtowego i detalicznego. Apelujemy również o dokładne weryfikowanie źródeł informacji dotyczących dostępności paliw - poinformował na Twitterze Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%