Zamknij

Zerwane dachy, połamane drzewa. Cały czas wieje

11:54, 17.02.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 11:54, 17.02.2022
Skomentuj
W powiecie kościańskim silny wiatr, który zaczął się już wczoraj wieczorem nie wyrządził na szczęście poważniejszych szkód. Straż pożarna póki co wzywana jest do powalonych drzew i naderwanych dachów.

Zgodnie z zapowiedziami meteorologicznymi silnie wiać zaczęło w nocy. W powiecie najsilniej po godz. 4.00, pojawiła się wówczas również burza. I to właśnie około godz. 4.15 do komendy PSP w Kościanie zaczęły napływać pierwsze zgłoszenia. Do godziny 8.00 było ich 10, ale przed południem zaczęły pojawiać się kolejne.

- Do godziny 11.30 otrzymaliśmy 26 zgłoszeń. Dotyczyły one przede wszystkim powalonych drzew. Trzy interwencje związane były z kolei z naderwanym opierzeniem dachowym - w tym jedno dotyczyło garaży, a dwa budynków mieszkalnych, w tym w Borowie w gminie Czempiń oraz w Kościanie - informuje Dawid Kryś, oficer prasowy PSP Kościan.

Zgłoszenia cały czas napływają, a straż pożarna spodziewa się ich dzisiaj jeszcze mnóstwo do końca dnia. Tym bardziej, że silniejsze powiewy mają pojawić się jeszcze około południa.

Również w samym Kościanie nie brakuje powalonych drzew i połamanych gałęzi. Tam gdzie można ich usuwaniem zajmują się pracownicy Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Dróg.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%