Zamknij

Ścieżka w okolicy Łazienek utwardzona [ZDJĘCIA]

20:11, 15.02.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 01:08, 16.02.2022
Skomentuj
Zakończyła się miejska inwestycja polegająca na utwardzeniu ścieżki od ulicy Torowej do kładki na targowisku oraz od siłowni plenerowej do jazu przy Kanale Obry. To popularny szlak użytkowany przez pieszych i rowerzystów.

Prace w ramach zadania "Budowa kościańskiego traktu rekreacyjnego etap X" wykonała Firma Usługowo-Handlowa "SOB-BRUK" Adam Sobiech z Kościana za kwotę nieco ponad 78 tys. zł. Utwardzona ścieżka ma szerokość 3 m i składa się od spodu z warstwy odsączającej z piasku o grubości 10 cm wraz z zagęszczeniem i na wierzchu przykrytej  łamanym kruszywem kamiennym. Zadanie obejmowało również plantowanie terenu przyległego do ścieżek wraz z humusowaniem i zasianiem trawy.

W planach jest również wybudowanie energooszczędnego oświetlenia przy siłowni zewnętrznej. - To jest niezwykle uczęszczany szlak od pawilonu Społem przy ul. Piłsudskiego na Łazienki i dalej koło ogródków działkowych w stronę ulicy Łąkowej, a następnie na Gurostwo. To taki skrót dla rowerzystów bardzo przez nich uczęszczany, jak i pieszych, dlatego cieszy fakt, że udało się zrealizować tę inwestycję - podkreślał podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Dodajmy, że za jazem w stronę hali na Łazienkach ścieżka wykonana została wcześniej z podobnego kruszywa. Z kolei poruszając się tą drogą w przeciwnym kierunku, czyli od siłowni do mostku pod wiaduktem kolejowym, taka nawierzchnia kończy się na mostku. Po jego przejściu kierując się w stronę Targowiska i dalej do ul. Piłsudskiego ścieżka jest już taka jak dotychczas, czyli z materiału przypominającego wyglądem grafitowy miał.

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%