Zamknij

Powiat ubiega się o pieniądze na most na Strzeleckiej

07:45, 11.02.2022 Maciej Sibilak Aktualizacja: 07:46, 11.02.2022
Skomentuj
Samorząd powiatu kościańskiego stara się o dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury na przebudowę mostu na ulicy Strzeleckiej w Kościanie. Ulica ta jest drogą powiatową.

Plany związane z remontem mostu zapisano w budżecie powiatu na ten rok. Starostwo chce jednak pozyskać także dotację zewnętrzną na ten cel. 10 lutego został złożony wniosek o środki z będącej w dyspozycji  Ministerstwa Infrastruktury rezerwy subwencji ogólnej.

Pozyskane z tego źródła pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę ważnego dla komunikacji w mieście mostu na ulicy Strzeleckiej. Wnioskodawcy ubiegają się o wsparcie w wysokości 50 proc. kosztów remontu obiektu. Szacowany koszt zadania to natomiast około 755 tys. zł. W remoncie mostu samorząd powiatowy wesprze miasto, które w swoim budżecie zabezpieczyło środki w wysokości 400 tys. zł na ten cel.

Przegląd mostu przeprowadzony przez Zarząd Dróg Powiatowych w Kościanie wskazuje, że obiekt wymaga remontu. Planowana we wniosku inwestycja zakłada m.in. demontaż balustrad i montaż nowych, które mają być ozdobne i stalowe. Przewidziano także na samym moście oraz jego dojazdach rozbiórkę kostki betonowej, a następnie położenie nowej nawierzchni bitumicznej, naprawę elementów nośnych mostu, naprawę podpór i wymianę jego izolacji.

Po remoncie most będzie w doskonałym stanie technicznym. Remont nawierzchni z kolei wpłynie na komfort jazdy, a poprawa estetyki dostosuje obiekt do otaczającego go krajobrazu i podkreśli jego śródmiejski charakter.

Starostwo Powiatowe w Kościanie

  

(Maciej Sibilak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%