Zamknij

Prababcie walczą o Zuzię. Wzruszający reportaż w DDTVN

13:53, 02.02.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 14:07, 02.02.2022
Skomentuj
W środę w Dzień Dobry TVN wyemitowano przejmujący reportaż o Zuzi Suleckiej ze Smogorzewa w powiecie gostyńskim i jej dzielnych babciach walczących o zdrowie prawnuczki. Zuzia choruje na SMA i potrzebuje ponad 9 mln na terapię genową.

O Zuzi i jej historii pisaliśmy już artykule: Zuzia walczy z SMA. Dziewczynka jest kolejnym dzieckiem w naszym regionie po Marysi z Brenna chorującym na rdzeniowy zanik mięśni i potrzebującym ponad 9 mln zł na terapię genową.

U Zuzi jednak sprawa jest jeszcze poważniejsza, bo dziewczynka ma już prawie dwa lata i waży w tej chwili 9 kg. Tymczasem lek oparty na terapii genowej, by przyniósł efekt, można podać tylko do osiągnięcia przez dziecko wagi 13,5 kg. Czasu jest więc naprawdę niewiele, a tymczasem na koncie dziewczynki uzbierano dotychczas nieco ponad 2,7 mln zł, co stanowi około 29 proc. potrzebnej kwoty.

Rodzina więc wszystkimi siłami się mobilizuje, by uzbierać astronomiczną kwotę. W pomoc od samego początku bardzo zaangażowały się dwie prababcie dziewczynki - Joanna Sułecka i Krystyna Wolna, o czym opowiada reportaż pokazany w telewizji śniadaniowej TVN.

- One nie odpuszczają, będą tak długo walczyć, dopóki nie uzbieramy tych pieniędzy - mówi z przekonaniem o dwóch dzielnych babciach Lidia Wolna, mama Zuzi.

Babcia Asia zaangażowała się szczególnie w zbiórkę pieniędzy. Wstaje codziennie o 5.00 rano i jeździ do Poznania, czy Śremu, by tam kwestować. Babcia Krysia koordynuje z kolei zbiórką surowców wtórnych. Mimo zaawansowanego już wieku, obie panie się nie poddają. Nie narzekają, że je coś boli, czy coś im dolega, tylko codziennie walczą, by zdobyć upragniony cel dla swej ukochanej prawnuczki. W tej chwili to ich jedyny cel i największe marzenie.

Prababcie mają również założoną skarbonkę na koncie Zuzi, na którą można wpłacać datki. W tej chwili jest na niej 177 tys. zł. Link do skarbonki: www.siepomaga.pl/skarbonka-prababci. Główna zbiórka na rzecz Zuzi prowadzona jest z kolei na: www.siepomaga.pl/zuzia.

Reportaż o Zuzi można obejrzeć pod linkiem: www.facebook.com/watch/?v=1193532327846324

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%