Zamknij

Ferie zimowe w "Trójce" i "Czwórce" [ZDJĘCIA]

11:59, 25.01.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 12:04, 25.01.2022
Skomentuj
Po 60 uczniów z każdej ze szkół brało udział w półkoloniach zorganizowanych w obu podstawówkach. Zajęcia były dofinansowane z powiatu kościańskiego.

Ferie zimowe w Szkole Podstawowej nr 3 i Szkole Podstawowej nr 4 został wsparte odpowiednio kwotą 1100 i 2560 zł, a z zajęć skorzystali uczniowie w wieku 7-13 lat.

Program w obu placówkach był podobny. Organizatorzy i opiekunowie przygotowali dla uczestników liczne atrakcje. Dzieci brały udział w zajęciach sportowych, artystycznych, rozwijały logiczne myślenie, brały też udział w zajęciach o charakterze profilaktycznym.

Wśród atrakcji była wizyta na basenie, lodowisku i ściance wspinaczkowej. Ponadto dzieci miały przyjemność zabaw w Klubie Nenufar. Do urozmaicenia zajęć wykorzystano także miejskie place zabaw, zewnętrzne siłownie i salę gimnastyczną. Między zabawami uczestnicy półkolonii pogłębiali swoją wiedzę na temat szkodliwości uzależnień. Odbyły się zajęcia profilaktyczne, na których w formie zabawy dzieci poznały zagrożenia związane z alkoholem, nikotyną, narkotykami i dopalaczami.

Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. W "Trójce" na koniec półkolonii uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek, a w "Czwórce" codziennie dostawały słodką niespodziankę z Cukierni A. Tycner, którą ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4. W ostatnim dniu wypoczynku wszyscy uczestnicy otrzymali  z kolei kubki i długopisy.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%