Zamknij

Zrzutka na delfinoterapię dla Wiktorii

18:50, 21.01.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 12:16, 22.01.2022
Skomentuj
Wiktoria Nalepa ma 7 lat, mieszka w Śmiglu i cierpi na autyzm dziecięcy. Dziewczynka żyje w swoim własnym, zamkniętym świecie. Wyjść z niego na zewnątrz może pomóc jej terapia z delfinami, która przynosi wspaniałe efekty.

Wiktoria ma już za sobą jedną taką terapię, a jej rezultaty są już widoczne. Delfinoterapia jest ogromną szansą na lepsze jutro dla dzieci z autyzmem. Ultradźwięki emitowane przez sonar delfina stymulują układ nerwowy. Po 10 sesjach można zaobserwować u dzieci  pojawienie się rozwoju mowy, bardziej obecny kontakt wzrokowy, bardziej czytelną komunikację niewerbalną, większy spokój.

To bardzo ważne w przypadku Wiktorii, która w tej chwili wyraźnie wypowiada tylko pojedyncze słowa. -Wiki próbuje z nami rozmawiać, ale niestety jej mowa często jest "chińska". Sami też nie wiemy ile rozumie z tego, co do niej mówimy. Dlatego często podstawowe polecenia musimy podeprzeć gestem. Niestety nie porozmawiam z nią o tym jak było w przedszkolu, ponieważ jeszcze jest to zbyt trudne - tłumaczy mama dziewczynki.

A Wiktoria uczęszcza do Przedszkola Terapeutycznego "Niebieska Ciuchcia" w Lesznie. To właśnie terapeutki z tej placówki upatrują dużą szansę w delfinoterapii dla swoich podopiecznych. Dziewczynka jest w tej chwili pod bardzo dobrą opieką, ma też swoje rytuały. Uwielbia spędzać czas na dworze i bawić się ze zwierzętami. Lubi też śpiewać.

Turnus, podczas którego odbywa się delfinoterapia, przeprowadzany jest w Turcji. Jego łączny koszt nie jest mały i wynosi 23 tys. zł. Na tę kwotę składa się przelot i pobyt tam wraz z rodzicami, a także po 10 sesji z delfinami, logopedą i terapeutą. Koszt zatem spory, stąd zorganizowano zbiórkę. W tej chwili udało się uzbierać około 60 proc. potrzebnej kwoty.

Zbiórka prowadzona jest na portalu zrzutka.pl. Założono również grupę licytacyjną: Licytacje dla Wiktorii

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%