Zamknij

Policyjny pościg za uciekinierem

02:27, 30.12.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 02:27, 30.12.2021
Skomentuj
Pościgiem zakończyła się próba zatrzymania do kontroli drogowej kierowcy, który na drodze w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o prawie 40 km na godz. Na dodatek był pijany.

W poniedziałek, po świątecznym weekendzie policjanci kościańskiej drogówki czuwali nad bezpieczeństwem ruchu drogowego m.in. w Karśnicach. Około godz. 16.00  przy użyciu laserowego urządzenia do pomiaru prędkości, namierzyli pojazd marki ford fiesta jadący drogą na terenie obszaru zabudowanego z prędkością 88 km/h.

Policjant wychodząc do zbliżającego się pojazdu dał sygnały do zatrzymania się we wskazanym miejscu. Kierowca zignorował otrzymane polecenia, ominął policjanta i podjął ucieczkę. Mundurowi rozpoczęli pościg z użyciem sygnałów dźwiękowych i błyskowych. Tymczasem uciekinier zdołał dojechać na teren swojej posesji. Kiedy dojechał tam radiowóz, kierowca sam do nich wyszedł.  - 29-letni mieszkaniec gminy Śmigiel przeprosił za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę. Nie potrafił przy tym podać przyczyny swojego zachowania. W rozmowie z nim policjanci wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 1,3 promila alkoholu w organizmie - informuje Mariusz Wojciechowski, oficer prasowy KPP w Kościanie.

Po wytrzeźwieniu, już następnego dnia, mężczyzna usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Składając wyjaśnienia przyznał się, iż kilka godzin przed rozpoczęciem jazdy, spożywał napoje alkoholowe. Świadomość konsekwencji kierowania w stanie nietrzeźwości stanowiła powód, dla którego nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął ucieczkę.

Kierowca został ukarany mandatami karnymi za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i przekroczenie dozwolonej prędkości. Zostało także zatrzymane jego prawo jazdy. Za kierowanie samochodem stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%