Zamknij

Tragiczne zatrucie czadem. Dwie osoby nie żyją [ZDJĘCIA]

23:02, 08.12.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 03:04, 09.12.2021
Skomentuj
Kobieta i mężczyzna nie żyją po zatruciu się tlenkiem węgla w jednym z mieszkań w Śmiglu. Do tragicznego zdarzenia doszło w środę późnym wieczorem na ul. Kościuszki.

Straż pożarna o zdarzeniu została zaalarmowana o godz. 21.34. Na miejsce wysłano jednostkę Państwowej Straży Pożarnej z Kościana oraz jednostkę OSP ze Śmigla. - Po przybyciu strażaków na miejsce zespół ratownictwa medycznego już prowadził reanimację dwóch nieprzytomnych osób  znajdujących się w mieszkaniu budynku wielorodzinnego. Strażacy również przystąpili do działania, pomagając ratownikom. Po kilkudziesięciu minutach udzielania pomocy poszkodowanym, nie udało się niestety przywrócić ich czynności życiowych i stwierdzono ich zgon - informuje Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie.

Zmarłe osoby to 66-letni mężczyzna oraz 64-letnia kobieta. Na miejscu pojawiła się również policja i prokurator. Użyty przez strażaków miernik wskazał obecność tlenku węgla w mieszkaniu, który najprawdopodobniej pochodził od piecyka gazowego. Dodajmy, że w budynku znajduje się sześć mieszkań i wszystkie są ogrzewane w podobny sposób. Strażacy sprawdzili pozostałe mieszkania, ale nie stwierdzono w żadnym z nich nieprawidłowości.

AKTUALIZACJA:
Jak poinformowała nas policja, to 66-letni mężczyzna, który przebywał w mieszkaniu wezwał służby ratunkowe. - Mężczyzna powiadomił Wielkopolskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że jego żona straciła przytomność. Od początku istniało podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla - relacjonuje Paulina Piechowiak z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Przybyłe na miejsce służby zastały już dwie nieprzytomne osoby. Jak już wiemy z relacji strażaków, niestety ani kobiety, ani mężczyzny nie udało się uratować. Czynności śledcze w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie pod nadzorem prokuratora rejonowego.

Fot. Kościan112

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%