Zamknij

Kolejny weekend dla Oskara - zapowiedź

07:34, 08.12.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 07:34, 08.12.2021
Skomentuj
Najbliższy weekend 10-12 grudnia będzie już kolejnym, podczas którego zostaną przeprowadzone różne wydarzenia dla Oskara Marciniaka z Kokorzyna. Najwięcej będzie się działo w niedzielę.

Zbiórka dla Oskara, który urodził się z poważną wadą serca i oczekuje na operację w Stanach Zjednoczonych jest największą prowadzoną w tej chwili w naszym regionie. Choć na koncie www.siepomaga.pl/serce-oskara jest już 668 tys. zł, potrzeba jeszcze ponad 443 tys. zł. Pierwotna kwota 1 mln zł zwiększyła się nieco w ostatnim czasie z uwagi na wysoki kurs dolara względem złotówki.

Tymczasem jeśli chodzi o najbliższy weekend, to niedziela ma być dniem, w którym będzie się działo najwięcej. Zapowiadany jest przede wszystkim duży Kiermasz Świąteczny na sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościanie. Kiermasz rozpocznie się w południe i potrwa do godz.18.00. Podczas wydarzenia będzie można zakupić ozdoby świąteczne, zabawki i ciasta.  Świąteczną atmosferę podkreślą kolędy. Specjalnie dla najmłodszych będzie Święty Mikołaj, a także pokazy sprzętu strażackiego. Swoje umiejętności taneczne zaprezentują Mażoretki Rytmix. Ponadto przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej od godz. 9.00 do 14.00 prowadzona będzie zbiórka złomu. Dochód z jego sprzedaży, a także z całego jarmarku zasili konto Oskara.

Na niedzielę zaplanowano również dwie imprezy sportowe. Na strzelnicy LOK Kościan mieszczącej się na Placu Wolności 21 od 12.00 do 14.00 potrwa Charytatywny Turniej Strzelecki. Swoje umiejętności strzeleckie będą mogli sprawdzić podczas niego dorośli, a także dzieci od 7 roku życia. Uczestnicy turnieju będą strzelać do "bombek", a cały dochód zostanie przekazany na rzecz Oskara.

Druga impreza sportowa to charytatywny turniej kopa sportowego "Gramy dla Oskara". Organizatorami tego wydarzenia są Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego oraz Sołectwa Kurza Góra i Krzan. Impreza odbędzie się właśnie w Krzanie, w miejscowej sali wiejskiej. Start zmagań zawodników zaplanowano na godz. 13.00, a potrwają one kilka godzin, w zależności od liczby uczestników. Dla graczy nie zabraknie słodkiego poczęstunku, a także grochówki. Oczywiście cały dochód z turnieju pochodzący z wpisowego oraz zbiórki do puszek zasili konto Oskara.

W weekend prowadzone będą także zbiórki pieniężne jako element towarzyszący innym wydarzeniom. I tak zbiórkę do puszek przeprowadzi Sołectwo Kurza Góra podczas miejscowych Warsztatów Świątecznych dla dzieci, które odbędą się w piątek, 10 grudnia. Datki do puszek zbierać będzie również grupa wolontariuszy podczas Jarmarku Świątecznego wraz z Krainą Bajek, które odbędą się w sobotę w Kościanie na Placu Wolności oraz na terenie za KOK-iem. Impreza potrwa od 13.00 do 19.30.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%