Zamknij

Wystawa ozdób w Ośrodku Wsparcia [ZDJĘCIA]

20:58, 07.12.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 20:58, 07.12.2021
Skomentuj
6 grudnia w Ośrodku Wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Kościanie zorganizowano wystawę ozdób świątecznych wykonanych przez podopiecznych ośrodka. Można było je także zakupić.

Wśród tegorocznych prac znalazły się ozdoby na choinkę, stroiki, figurki i świeczniki. Dekoracje piękne i zrobione od serca, bo zajęcia plastyczne to jedna z najlepszych form terapii, która wszystkim daje dużo radości i satysfakcji.

Podopieczni ośrodka ozdoby pod okiem terapeutów wykonywali przez cały listopad. Kto odwiedził Ośrodek mieszczący się przy ul. Gostyńskiej w Mikołajki, mógł zakupić dekoracje. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup materiałów na potrzeby kolejnych prac, a także na wyjazdy integracyjne. Część dekoracji pozostanie także o Ośrodku, by można było już teraz poczuć w nim świąteczną atmosferę.

Dodajmy, że również podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościanie przygotowali tradycyjnie już całą masę świątecznych ozdób, a wśród nich m.in. zawieszki, stroiki, świeczki, ozdoby drewniane, szklane i z materiału, w tym oryginalne torby na zakupy z zabawnymi, świątecznymi motywami. W okresie pandemii zrezygnowano z tradycyjnego kiermaszu w siedzibie WTZ na os. Jagiellońskim, ale sprzedaż prowadzona jest od końca listopada on-line. Można wejść na Facebooka Warsztatów i obejrzeć wszystkie rzeczy, a następnie zakupić to, co przypadnie nam do gustu (o ile nie zostało już jednak wyprzedane). Część rzeczy była także dostępna do kupienia na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Śmiglu, który odbył się w minioną sobotę.

Zdjęcia: Dekoracje świąteczne Ośrodka Wsparcia, fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%