Zamknij

Zielarskie warsztaty dla seniorów w Buni

20:53, 29.11.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 20:53, 29.11.2021
Skomentuj
W Fundacji Aktywny Senior "Bunia" w Kościanie odbywały się w ostatnich trzech miesiącach warsztaty z ziołolecznictwa dla seniorów. Ta wiedza przyda się na wiosnę, by urządzić mały ogródek, który znajduje się przy Domu Dziennego i Całodobowego Pobytu.

W warsztatach wzięło udział 20 seniorów - Naszym celem jest tworzenie seniorom warunków do integracji i utrzymania kontaktów ze środowiskiem. Szczególnie w tak trudnych czasach pandemii. Dzięki takim działaniom i pozyskanym środkom z Wielkopolskiej Wiary jest to możliwe - mówi Maria Wieczorek, wiceprezes zarządu Fundacji Aktywny Senior "Bunia" z Kościana.

Tak więc ostatnie spotkania z seniorami w domu pobytu "Bunia" przy ul. Gostyńskiej 41 to była ogrodowa kuchnia i wspólne gotowanie, a następnie smakowanie przygotowanych potraw. Było wesoło, pysznie i zdrowo. Seniorzy pogłębili także swoją wiedzę o ziołach i roślinach.

- Stworzyliśmy także ogród dla naszych seniorów. Wyrównaliśmy teren, ułożyliśmy kostkę i podjazd dla wózków inwalidzkich wraz z wolontariuszami. Zakupiliśmy także sadzonki. Już nie możemy się doczekać czasu, gdzie fundacyjny ogródek będzie tętnił życiem - opowiada Łukasz Kręgielski, Prezes Zarządu Fundacji.

Projekt był współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków #NOWEFIO na lata 2021-2030. Tymczasem Fundacja zaprasza wszystkich seniorów z Kościana i okolic do odwiedzenia prowadzonego przez nią Domu Dziennej Opieki "Bunia" i spędzenia czasu w towarzystwie rówieśników, podczas różnych zajęć.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%